4F podsumowuje igrzyska

Firma 4F zaprojektowała i wykonała ubrania dla polskiej reprezentacji olimpijskiej na zimowe igrzyska w Vancouver i letnie w Londynie. Zapowiada swoją obecność w kolejnych olimpiadach.
Czwartek
23.08.2012
Czy skromny dorobek medalowy polskiej reprezentacji olimpijskiej zachęci franczyzobiorców do współpracy z jej sponsorem?
 

To nie pierwsze igrzyska, podczas których producent odzieży sportowej towarzyszy polskim reprezentantom w roli sponsora. I – jak zapowiadają szefowie 4F – nie ostatnie.
- Już od blisko dekady wspieramy polskich sportowców i chcemy to robić nadal. Pomagając naszym reprezentantom budujemy jednocześnie wizerunek marki, jako brandu mocno zaangażowanego w promocję sportu i aktywności fizycznej – mówi Igor Klaja, prezes spółki OTCF, właściciela 4F.

Igrzyska olimpijskie to dla 4F również okres, w którym jej logotyp mogą dostrzec osoby rozważające uruchomienie własnego biznesu we franczyzie. Odzieżowa spółka prowadzi bowiem sprzedaż swoich produktów poprzez sieć blisko 100 własnych sklepów multi i monobrandowych i wciąż poszukuje partnerów.

- Sam okres trwania zmagań sportowych nie przekłada się co prawda bezpośrednio na wzrost liczby zapytań o franczyzę, gdyż jest to środek wakacji, ale spodziewamy się, że w kolejnych miesiącach będziemy obserwować większe zainteresowanie ze strony potencjalnych biorców licencji – mówi Klaja.

Marka 4F, choć promuje ideę czystej rywalizacji i fair play, padła ostatnią ofiarą czarnego PR wywołanego nierzetelnym artykułem w prasie. Jego autor zarzucił spółce, że ze względów wizerunkowych odmówiła sponsorowania strojów reprezentacji paraolimpijskiej. Tymczasem 4F w ogóle nie brała udział w stosownym przetargu organizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski, organ odrębny od Polskim Komitetem Olimpijskim.

- Na szczęście w naszej obronie stanęli sami zainteresowani, czyli paraolimpijczycy – przypomina Klaja.

Pytany o to, jak się czuje z myślą, że jego marka wspierała sportowe przedsięwzięcie, które zakończyło się fiaskiem (jedyne 10 medali Polaków w Londynie), odpowiada, że wierzy w lepszą przyszłość polskiego sportu.

- Gorsze wyniki dzisiaj są konsekwencją niedopatrzeń sprzed ponad dekady. Wierzę, że plan naprawy sportu zapowiedziany przez minister sportu Joannę Muchę przyniesie odpowiednie skutki – mówi Kraja.

I dziękuje sportowcom za wysiłek włożony w przygotowania i start na igrzyskach. Na konferencję prasową podsumowującą udział 4F w igrzyskach zaprosił zresztą Karolinę Naję i Małgorzatę Kowalczyk, brązowe medalistki w kajakarstwie.

- Jestem pewien, że gdyby wszyscy sportowcy z taką skromnością i pokorą odnosiły się do swoich wyników i pracy, to medali byłoby więcej – mówił, wręczając im list gratulacyjny.

Podziękowania na ręce 4F złożył tymczasem przełożony olimpijek, Józef Bejnarowicz, prezes polskiego związku kajakowego.

- Bez takich firm jak 4F nie byłoby nawet i takich wyników, jak obecnie. Mam nadzieję, że 4F nie będzie w przyszłości kojarzyła się tylko z tymi 10 medalami, ale ze spektakularnymi polskimi sukcesami w czasie przyszłych igrzysk – życzył Bejnarowicz.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018