04.09.2012

Klient dobrze pokierowany

Projekt sklepów samoobsługowych Topaz Express sprawia, że klienci zostawiają w kasie więcej.

W ramach sieci Topaz Express na zasadzie franczyzy działa już 20 sklepów samoobsługowych. W minionych tygodniach dołączyły do nich placówki województwie mazowieckim: w Pułtusku (19 tys. mieszkańców) oraz we wsiach Jakubów i Niegów. Wliczając sklepy własne, Topaz zrzesza 51 punktów handlowych na terenie trzech województw - mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

Sklep Topaz.

Potencjalny franczyzobiorca musi dysponować sklepem samoobsługowym o powierzchni min. 100 m2.

- Zależy nam na zwiększaniu liczby sklepów, ale każda decyzja o otwarciu jest poprzedzona dogłębną analizą – mówi Jarosław Bieliński, dyrektor generalny sieci sklepów Topaz. - Nasza uwaga koncentruje się na województwie mazowieckim, bo tutaj mamy już ugruntowaną pozycję i liczne grono stałych klientów oraz wysoką rozpoznawalność marki.

We wrześniu pod szyldem Topaz Express ruszą kolejne placówki m.in. w Mińsku Mazowieckim oraz w Warszawie. Inwestycje sieci zaplanowane na 2012 rok to nie tylko kolejne sklepy, ale także przygotowanie nowego modelu zarządzania i systemu informatycznego.

Wymogiem dla franczyzobiorcy, który chce podjąć współpracę z siecią jest posiadanie sklepu, który może działać w formacie samoobsługowym. W tym celu placówka powinna mieć co najmniej 100 m2 powierzchni plus magazyn. Franczyzodawca oczekuje także gotowości dopasowania sklepu do projektu zagospodarowania sali sprzedaży oraz przyjęcia wspólnej polityki w zakresie działań handlowo-marketingowych sieci.

- Swoim partnerom oferujemy bezpłatne projekty identyfikacji punktu oraz pomagamy we właściwym rozplanowaniu stoisk, oświetlenia, kierowania ruchem klienta, jak i otwarciu sklepu. Wszystko po to, by zwiększyć obroty sklepu. Poza tym umożliwiamy im zakup wyposażenia na preferencyjnych warunkach od naszych dostawców i gwarantujemy dostęp do nowoczesnej centrali zakupowej. Franczyzobiorcy otrzymują od nas także stałe wsparcie specjalistów, pakiety szkoleń i rabaty za realizację planów finansowych sieci - wylicza Jarosław Bieliński.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora