05.09.2012

Paris Smile zmienia koncepcję

Miało być wybielanie zębów w Barach Uśmiechu i „cornerach”. W pierwszej kolejności powstaną jednak wyspy w centrach handlowych.

Paris Smile, francuski koncept oferujący usługi wybielania zębów, zacznie w Polsce rozwój franczyzowy od formatu wysp w centrach handlowych. Wcześniej spółka Kosmina Polska odpowiedzialna za wprowadzanie marki na naszym rynku mówiła o otwarciach pełnych lokali pod nazwą Barów Uśmiechu lub cornerów w istniejących już gabinetach dentystycznych.

Wyspa Paris Smile w galerii handlowej

Pierwsza wyspa Paris Smile otwarta zostanie 24 września w warszawskim Centrum Handlowym Reduta.

- Przez ostatnie kilka miesięcy przyjrzeliśmy się uważniej realiom polskiego rynku i doszliśmy do wniosku, że format wysp w centrach handlowych cieszy się znacznie większym zainteresowaniem ze strony franczyzobiorców – mówił Przemysław Ostrowski, dyrektor spółki Kosmina Polska.

Obecnie polski operator Paris Smile kończy przygotowania do otwarcia pierwszej własnej wyspy francuskiej marki. Nastąpi ono 24 września w warszawskim Centrum Handlowym Reduta. Kolejne punkty otwierane będą na terenie całej Polski. Na razie spółka nie chce zdradzić, jaki będzie koszt uruchomienia własnej wyspy Paris Smile.

- Będzie to lokal pokazowy, który da też potencjalnym partnerom wyobrażenie, jak funkcjonować będzie taka placówka. Mamy już pierwszych poważnych kandydatów, którzy chcą uruchomić swoje wyspy i z niecierpliwością czekają na nasze otwarcie – przekonuje Ostrowski.

Kolejnych partnerów spółka Kosmina zamierza pozyskać na targach Franczyza 2012, które odbędą się między 18 a 20 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jak zapowiada Przemysław Ostrowski, goście targów będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą dotyczącą wysp, ale i Barów Uśmiechu oraz cornerów.

- By umożliwić rozwój naszego konceptu w takim formacie, musieliśmy ją odpowiednio przygotować od strony architektonicznej. Zamierzamy przecież wybielać klientom zęby, a to dość intymna sprawa. Żeby więc było to możliwe w galeriach handlowych, pomieszczenie musi być odpowiednio odizolowane - wyjaśnia menedżer.

(gum)