Inwestycja w fitness klub o mniejszej powierzchni trzeba wydać ok. 300 tys. zł.
Poniedziałek
10.09.2012
Klub fitness pod logo Gravitan może działać na powierzchni kilku tysięcy metrów. Umożliwia to wstawienie więcej sprzętu sportowego.
 

Zarządzająca trzema warszawskimi klubami fitness Gravitan Health and Sport nie wymaga od swoich franczyzobiorców doświadczenia w branży sportowej. Ważne jednak, aby inwestor pasjonował się sportem. Kluby Gravitan powstają w lokalach od 300 do kilku tysięcy m2. Otwarcie punktu o największej powierzchni oznacza konieczność zatrudnienia nawet 30 osób.
- Podstawą dla nas jest zaangażowanie inwestora w projekt, nie powierzanie go osobom trzecim. Gwarantem sukcesu w tym biznesie jest zaangażowanie właściciela w jego funkcjonowanie. Idealnym rozwiązaniem jest, kiedy firma ma charakter rodzinny – mówi Piotr Pawłowski, odpowiedzialny za franczyzowy rozwój firmy Gravitan.

Duża przestrzeń w lokalu oznacza, że każdy klubowicz znajdzie dla siebie dogodną formę aktywności. Na takiej powierzchni można zmieścić więcej urządzeń, dzięki czemu odwiedzający nie muszą czekać na przykład na bieżnie. Klienci spędzają wtedy więcej czasu na ćwiczeniach zamiast w oczekiwaniu aż ich sprzęt się zwolni.
- Dodatkowo na większej powierzchni możemy pozwolić sobie na więcej sal fitness, bogato wyposażoną strefę relaxu: sauna, łaźnia, grota solna, bar, część „beauty”, dużą strefę dla dzieci. Duża powierzchnia pozwala nam rozszerzyć ofertę, a co za tym idzie pozyskać więcej zadowolonych klientów i. Większa różnorodność oferty niweluje spadek klientów w okresie letnim – najtrudniejszym do przetrwania dla małych klubów - wyjaśnia Piotr Pawłowski.

Gravitan będzie jednym z wystawców w trakcie październikowych Targów Franczyza 2012. Firma skupi się na imprezie na pokazaniu swojej oferty oraz nowych projektów: sportowych przedszkoli, baru, rozbudowanego beauty clinic oraz nowy projekt klubów niskokosztowych. Wymienione koncepty biznesowe dostępne są także we franczyzie.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Trening z maszyną

A ja trenuję na rowerku treningowym. Kupiłam w www.hop-sport.pl akurat teraz mają fajne promocje. Warto zerknąć.

39 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018