10.09.2012

Błyskotki na wyspie

Najlepszy dla właścicieli sklepów z biżuterią jest koniec roku. Właśnie do tego czasu powstanie 5 stoisk franczyzowych Maramba.

Pod marką Maramba kryje się biżuteria tworzona przez polską firmę Majka Reinhardt. Firma powstała w 1998 roku i początkowo zajmowała się sprowadzaniem na polski rynek odzieży i akcesoriów znanych światowych marek (m. in. Bandolera, Blacky Dress, Jean Paul). Decyzja o stworzeniu własnej marki biżuteryjnej zapadła w 2010 roku. Dziś biżuterię Maramba można kupić w ośmiu sklepach (3 własne i 5 franczyzowych). Firma, w ofercie której znajdują się naszyjniki, pierścionki, bransoletki i kolczyki, rozpoczęła współpracę z siecią Royal Collection, gdzie wstawia swoje wyroby.

Stoisko z biżuterią Maramba.

Biżuterię Maramba można kupić na 8 stoiskach. Do końca roku ma ich być 13. Właśnie koniec roku jest okresem żniw dla sklepów z biżuterią, bowiem klienci kupią błyskotki jako prezent świąteczny, a także jako część sylwestrowej kreacji.

- W tym roku, podobnie jak w poprzednim, naszym priorytetem jest zwiększenie obecności na rynku poprzez otwieranie kolejnych stoisk z biżuterią. Do końca roku planujemy otworzyć pięć nowych punktów franczyzowych. Ostatnie otwarcie odbyło się 1 września w Lublinie. Oprócz tego miasta nasze "wyspy" pojawią się również w Warszawie, Gdyni i Katowicach – mówi Barłomoiej Reinhardt, współwłaściciel.

Firma poszukuje franczyzobiorców w miejscowościach liczących co najmniej 20-30 tys. mieszkańców. Biżuteria Maramba sprzedawana jest najczęściej z wysp stojących w galeriach handlowych.
- Stoiska mają najczęściej 6-8 m2. Służymy pomocą w wyszukiwaniu odpowiednich lokalizacji, jednocześnie jesteśmy otwarci na propozycje lokalowe pochodzące od potencjalnych franczyzobiorców – mówi Bartłomiej Reinhardt.

Inwestycja w uruchomienie wyspy Maramba kształtuje się na poziomie 50 tys. zł. Firma pomaga w aranżacji stoiska oraz zapewnia meble i wyposażenie. Pracownicy sklepu przechodzą szkolenia sprzedażowe i produktowe. Franczyzobiorca ma również zapewnione wsparcie marketingowe obejmujące kampanie reklamowe, marketing społecznościowy oraz organizację imprez promocyjnych.

(mak)