Biżuterię Maramba można kupić na 8 stoiskach. Do końca roku ma ich być 13. Właśnie koniec roku jest okresem żniw dla sklepów z biżuterią, bowiem klienci kupią błyskotki jako prezent świąteczny, a także jako część sylwestrowej kreacji.
Poniedziałek
10.09.2012
Najlepszy dla właścicieli sklepów z biżuterią jest koniec roku. Właśnie do tego czasu powstanie 5 stoisk franczyzowych Maramba.
 

Pod marką Maramba kryje się biżuteria tworzona przez polską firmę Majka Reinhardt. Firma powstała w 1998 roku i początkowo zajmowała się sprowadzaniem na polski rynek odzieży i akcesoriów znanych światowych marek (m. in. Bandolera, Blacky Dress, Jean Paul). Decyzja o stworzeniu własnej marki biżuteryjnej zapadła w 2010 roku. Dziś biżuterię Maramba można kupić w ośmiu sklepach (3 własne i 5 franczyzowych). Firma, w ofercie której znajdują się naszyjniki, pierścionki, bransoletki i kolczyki, rozpoczęła współpracę z siecią Royal Collection, gdzie wstawia swoje wyroby.

- W tym roku, podobnie jak w poprzednim, naszym priorytetem jest zwiększenie obecności na rynku poprzez otwieranie kolejnych stoisk z biżuterią. Do końca roku planujemy otworzyć pięć nowych punktów franczyzowych. Ostatnie otwarcie odbyło się 1 września w Lublinie. Oprócz tego miasta nasze "wyspy" pojawią się również w Warszawie, Gdyni i Katowicach – mówi Barłomoiej Reinhardt, współwłaściciel.

Firma poszukuje franczyzobiorców w miejscowościach liczących co najmniej 20-30 tys. mieszkańców. Biżuteria Maramba sprzedawana jest najczęściej z wysp stojących w galeriach handlowych.
- Stoiska mają najczęściej 6-8 m2. Służymy pomocą w wyszukiwaniu odpowiednich lokalizacji, jednocześnie jesteśmy otwarci na propozycje lokalowe pochodzące od potencjalnych franczyzobiorców – mówi Bartłomiej Reinhardt.

Inwestycja w uruchomienie wyspy Maramba kształtuje się na poziomie 50 tys. zł. Firma pomaga w aranżacji stoiska oraz zapewnia meble i wyposażenie. Pracownicy sklepu przechodzą szkolenia sprzedażowe i produktowe. Franczyzobiorca ma również zapewnione wsparcie marketingowe obejmujące kampanie reklamowe, marketing społecznościowy oraz organizację imprez promocyjnych.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018