W Polsce Flormar pojawiła się w listopadzie 2009 roku, ale na świecie firma istnieje od blisko 40 lat. Do końca roku pod logo marki będzie działało 20 stoisk.
Niedziela
16.09.2012
Flormar kupił dla franczyzobiorców stoiska, z których sprzedawane są firmowe kosmetyki. Dzięki temu każdy z nich zaoszczędził 20-40 tys. zł.
 

Perfumy, lakiery do paznokci i inne kolorowe kosmetyki marki Flormar można kupić na 15 stoiskach w całej Polsce. Do końca września sieć powiększy się o trzy punkty, a do końca roku o kolejne 2. Aby otworzyć własne stoisko z kosmetykami wystarczy 25 tys. zł, bowiem za taką kwotę można wynająć od firmy gotowy i w pełni zatowarowany punkt w centrum handlowym.

- Postanowiliśmy pomóc naszym franczyzobiorcom na początku ich biznesowej drogi, dlatego kupiliśmy stoiska firmowe, które mogą od nas wynająć. Dzięki temu sieć powiększyła się o kolejne punkty, a franczyzobiorcy mogą na początku zainwestować mniej – mówi Rafał Trzebiatowski, właściciel sieci. - Aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację pomiędzy naszymi stoiskami wdrożyliśmy nowy system informatyczny.

Standardowo koszt stoiska, uwzględniający cenę mebli ekspozycyjnych wynosi od 20 tys. zł do 40 tys. zł. Ostatecznia wysokość inwestycji zależy od tego, czy meble są nowe, czy też używane.

Stoiska Flormar znajdują się w miastach liczących powyżej 120 tys. mieszkańców, gdzie bezrobocie sięga mniej niż 10 proc. Punkty otwierane są wyłącznie w galeriach handlowych, których przepustowość jest na poziomie 450 tys. osób miesięcznie. Franczyzobiorca przechodzi szkolenia sprzedażowe i produktowe, może również liczyć na pomoc w pisaniu biznesplanu, negocjacjach z galerią handlową, montażu stoiska oraz rekrutacji pracowników.

W Polsce marka Flormar pojawiła się w listopadzie 2009 roku, ale na świecie firma istnieje od lat 70. XX wieku. W 2008 firma rozpoczęła sprzedaż z własnych stoisk, dziś w 30 krajach świata działa 320 takich punktów.

(mak)