W Polsce Flormar pojawiła się w listopadzie 2009 roku, ale na świecie firma istnieje od blisko 40 lat. Do końca roku pod logo marki będzie działało 20 stoisk.
Niedziela
16.09.2012
Flormar kupił dla franczyzobiorców stoiska, z których sprzedawane są firmowe kosmetyki. Dzięki temu każdy z nich zaoszczędził 20-40 tys. zł.
 

Perfumy, lakiery do paznokci i inne kolorowe kosmetyki marki Flormar można kupić na 15 stoiskach w całej Polsce. Do końca września sieć powiększy się o trzy punkty, a do końca roku o kolejne 2. Aby otworzyć własne stoisko z kosmetykami wystarczy 25 tys. zł, bowiem za taką kwotę można wynająć od firmy gotowy i w pełni zatowarowany punkt w centrum handlowym.

- Postanowiliśmy pomóc naszym franczyzobiorcom na początku ich biznesowej drogi, dlatego kupiliśmy stoiska firmowe, które mogą od nas wynająć. Dzięki temu sieć powiększyła się o kolejne punkty, a franczyzobiorcy mogą na początku zainwestować mniej – mówi Rafał Trzebiatowski, właściciel sieci. - Aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację pomiędzy naszymi stoiskami wdrożyliśmy nowy system informatyczny.

Standardowo koszt stoiska, uwzględniający cenę mebli ekspozycyjnych wynosi od 20 tys. zł do 40 tys. zł. Ostatecznia wysokość inwestycji zależy od tego, czy meble są nowe, czy też używane.

Stoiska Flormar znajdują się w miastach liczących powyżej 120 tys. mieszkańców, gdzie bezrobocie sięga mniej niż 10 proc. Punkty otwierane są wyłącznie w galeriach handlowych, których przepustowość jest na poziomie 450 tys. osób miesięcznie. Franczyzobiorca przechodzi szkolenia sprzedażowe i produktowe, może również liczyć na pomoc w pisaniu biznesplanu, negocjacjach z galerią handlową, montażu stoiska oraz rekrutacji pracowników.

W Polsce marka Flormar pojawiła się w listopadzie 2009 roku, ale na świecie firma istnieje od lat 70. XX wieku. W 2008 firma rozpoczęła sprzedaż z własnych stoisk, dziś w 30 krajach świata działa 320 takich punktów.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja inwestuje w wex i ltc da się na tym sporo zarobić jestem bardzo zadowolony z współpracy z https://www.perfectvoucher.net

64 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biznes dla kobiet od kobiet

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biustonosze i inna bielizna

Hej. Wiele kobiet kupuje biustonosze na 'bazarku', często nawet nie przymierzając, tylko kupują 'na oko'. Przez to, często biustonosz jest źle dobrany, zazwyczaj za mały...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018