Targi Franczyza 2012 zgromadzą najlepszych

18 października ruszą największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi pomysłów na biznes. Blisko stu franczyzodawców wystawi się w Pałacu Kultury i Nauki.
 

Już 10. raz Warszawa stanie się środkowoeuropejską stolicą franczyzy. W dniach 18-20 października w Pałacu Kultury i Nauki do swojego biznesu będzie przekonywało blisko 100 wystawców. To więcej niż w 2011 roku, dlatego tym razem franczyzodawcy będą mieli od dyspozycji cały parter najbardziej rozpoznawalnego budynku w Polsce. Organizatorzy spodziewają się 7000 gości: przedsiębiorców, etatowców, którzy chcieliby przejść na swoje oraz absolwentów studiów, którzy zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w pracy na własny rachunek.

Od udziału w targach franczyzy warto rozpocząć poszukiwania licencji na sprawdzony biznes.

– O targach przeczytałam w internecie. Po zapoznaniu się z listą wystawców przeanalizowałam ich ofertą współpracy w katalogu franczyz. Bez konieczności podróżowania do centrali kilku banków z większością mogłam spotkać się w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędziłam dużo czasu – wspomina Justyna Baranowska, która wspólnie z mężem Przemysławem prowadzi Alior Bank w Debrznie w województwie pomorskim.

Wystawcy obecni na targach reprezentują niemal wszystkie branże, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zainteresowani licencjami gastronomicznymi będą mogli odwiedzić stoiska Telepizzy, Piwiarni Warki, Biesiadowa, McDonald's, Mac Jack, Sphinx. Nie zabraknie konceptów kosmetycznych: Baylla, Beautifulskin, Paris Smile, Yasumi. Właściciele Carrefoura, Simply Market, Intermarche i MSC ALkohole spróbują przekonać przedsiębiorców, że to ich biznes jest najlepszy. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja o partnerów między bankami: BZ WBK, Alior Bankiem i Bankiem BPH.

Lekcje biznesu

Równolegle do trwających targów w sali konferencyjnej PKiN odbędzie się Forum Szkoleniowe obfitujące w wykłady ekspertów z różnych dziedzin związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności. O pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania firmy opowie przedstawiciel Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W czasach kiedy uzyskanie kredytu przez przedsiębiorców graniczy z cudem jedyną szansą na rozwój biznesu mogą okazać się unijne dotacje. Funduszami unijnymi zarządza właśnie PARP.
Wojciech Białek, główny analityk CDM PEKAO zdradzi, czy w 2013 roku warto inwestować w akcje, czy we własną firmę. Z kolei Robert-Jan van den Berg z Holandii, członek zarządu Europejskiej Federacji Franchisingu, opowie o korzyściach jakie niesie ze sobą współpraca pod logo znanej marki. Eksperci firmy konsultingowej PROFIT system pomogą przyszłym przedsiębiorcom stworzyć biznesplan i wybrać biznes, który będzie zarazem ich pasją i źródłem dochodu.

logo Fiero! Pizza

W ubiegłym roku gościem specjalnym targów był Piotr Kuczyński, ekonomista Xelion Doradcy Finansowi.

Dziesiąte jubileuszowe Targi Franczyzy pozyskały w tym roku wielu partnerów, co z pewnością pomoże w promocji franchisingu jako bezpiecznej formy prowadzeniu biznesu. Patronem targów zostali: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Organizacja Franczyzodawców i Marszałek Województwa Mazowieckiego. Z kolei patronatem medialnym Targi objęły redakcje Pulsu Biznesu, miesięcznika Własny Biznes Franchising, portalu Franchising.pl, Super Expressu, Wiadomości Handlowych i Rynku Mody.

Aktualna lista wystawców, do której ciągle dopisują się nowe firmy oraz plan Forum Szkoleniowego znajduje się na stronie Targów Franczyza 2012.

(dw)