26.09.2012

Da Vinci nauczy chemii

Właściciel placówek edukacyjnych TwójRobot.pl wprowadza na rynek nowy koncept. Franczyza edukacyjna ciągle "na fali".

Na warsztatach organizowanych przez TwójRobot.pl dzieci budują i programują roboty zgłębiając przy tym wiedzę z matematyki, fizyki, techniki i informatyki. Niebawem firma Invention-Group Bożydar Milewski, właściciel marki TwójRobot.pl odda w ręce franczyzobiorców kolejny koncept biznesowy - DaVinciSchool.pl. Są to zajęcia z doświadczalnej fizyki i chemii dla dzieci, które firma prowadzi już ponad 5 lat. Obecnie na finiszu są prace nad podręcznikiem operacyjnym zawierającym nie tylko instrukcje do zajęć ale również opisy prowadzenia placówki czy form skutecznej reklamy.

Dziecko konstruujące robota w szkole TwójRobot.pl

Właściciel marek TwójRobot.pl oraz Da Vinci School prowadzi również działalność non-profit, poprzez którą popularyzuje kursy robotyki dla dzieci. Na zajęciach koła naukowego RoboBit.pl dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się, jak zbudować roboty.

- Specjalizacja to słowo klucz w wielu dziedzinach. Edukacja niewątpliwie jest jedną z nich. Warsztaty DaVinci są świetnym uzupełnieniem zajęć z robotyki, ale usługi celowo sprzedajemy pod dwoma różnymi markami. Rodzice, poszukując najlepszych zajęć dla dzieci, wybierają te, prowadzone przez specjalistów w danej dziedzinie. Właśnie z tego powodu stworzyliśmy dwie niezależne marki o odrębnej tematyce zajęć – mówi Bożydar Milewski, właściciel firmy Invention-Group.

Zajęcia TwójRobot.pl odbywają się w 56 placówkach edukacyjnych - z czego 24 należą do centrali firmy, a 32 są zarządzane przez partnerów. Na uruchomienie własnego punktu TwójRobot.pl trzeba przeznaczyć 20-40 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi od 4 do 7 tys. zł, a jej wysokość zależy od lokalizacji placówki. Franczyzobiorca TwójRobot.pl musi również wnosić opłatę miesięczną w wysokości 400-750 zł. Jednak jeśli partner podejmie decyzję o przystąpieniu do sieci do końca grudnia tego roku, wówczas opłata miesięczna zostanie zredukowana o połowę przez pierwszych sześć miesięcy działania w sieci. Osoby zainteresowane prowadzeniem zajęć z robotyki powinny znaleźć salę dydaktyczną o powierzchni ok. 40 m2 mieszczącą się w pobliżu centrum miasta.

Według Raportu o franczyzie w Polsce 2012 rozwój placówek edukacyjntch w minionym roku był niezwykle dynamiczny. Przybyły 134 punkty prowadzone przez franczyzobiorców - szkoła, przedszkola oraz centra szkoleniowe. Oznacza to wzrost o ponad 15 proc. Liderem branży edukacyjnej pod względem liczby placówek franczyzowych, podobnie jak w ostatnich latach, jest firma Helen Doron Early English, która liczy 178 szkół językowych.

(mak)