Program partnerski Małpki Express oznacza dla przedsiębiorców niższą kwotę inwestycji w biznes, ponieważ to franczyzodawca przygotowuje lokal do otwarcia.
Środa
03.10.2012
Małpka Express połączyła asortyment obu sklepów. Program pilotażowy pokaże, czy po strefie kawiarnianej również ten format się sprawdzi.
 

W Szczecinie powstał już drugi sklep convenience pod logo Małpka Express. Podobnie jak inne punkty w województwie zachodniopomorskim, również ten znajduje się w pasażu handlowym Czerwonej Torebki. Różni się on od innych tym, że asortyment został wzbogacony o strefę drogeryjną. Drogeria DODO to kolejny koncept Małpki SA. Placówka na ulicy Modrej liczy 148 m2, co pozwoliło na połączenie sklepu spożywczego ze sprzedażą kosmetyków.
- Drogerie DODO są projektem pilotażowym. Po raz pierwszy zastosowaliśmy także rozbudowanie asortymentu spożywczo–monopolowego Małpki Express o strefę drogeryjną, która będzie wartością dodaną dla klientów i uzupełni dotychczasową ofertę – mówi Maciej Szturemski, prezes zarządu firmy Małpka SA.

Oprócz artykułów drogeryjnych osoby robiące zakupy sklepie będą mogły skorzystać także ze strefy Małpka Cafe, która jest wyodrębnioną częścią każdego lokalu. Można w niej zjeść hot doga, wypić aromatyczną kawę za 0,99 zł, posłuchać muzyki, skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu, ale przede wszystkim. Klienci mogą także przy okazji zakupów nadać paczkę lub list.

Patrycja Cukras prowadzi Małpkę Express od 6 miesięcy. Jej lokal działa pod Szczecinem, w miejscowości Warzymice na powierzchni 120 m2. Od chwili nawiązaniu kontaktu z firmę do uruchomienia sklepu upłynęły 2 miesiące.
- Zatrudniam 5 osób. W sklepie wykorzystuję swoje wieloletnie doświadczenie w handlu i administracji. Na co dzień zajmuję się zamówieniem towaru oraz rozdzielaniem obowiązków między pracownikami. Współpracując z Małpką Express korzystam z uprzywilejowanej pozycji firmy w negocjowaniu cen z dostawcami. Dzięki temu sama mogę zaproponować atrakcyjne ceny swoim klientom. Mogę również liczyć na wsparcie specjalistów z różnych działów centrali firmy. Jako początkujący przedsiębiorca mam komfort, który pozwala skupić mi się na wykonywaniu moich obowiązków, zamiast martwienia się o to jak uniknąć błędów - mówi Patrycja Cukras.

(dw)