11.10.2012

Tańsze zakupy w USA

Już wkrótce MBE będzie pośredniczyć w transporcie do Polski produktów kupowanych w amerykańskich e-sklepach.

- Wprowadzamy nową usługę – Ebox, dzięki której polski kontrahent będzie mógł robić zakupy w amerykańskich e-sklepach bez przepłacania za transport i korzystania z firm, które pobierają nieistniejące opłaty lub procent od wartości sprowadzanego towaru – mówi Łukasz Osyra, specjalista ds. sprzedaży MBE. – Chcemy również rozwinąć naszą działalność online, czyli drukarnię internetową i wysyłki kurierskie.

wnętrze punktu MBE

W ofercie Mail Boxes Etc znajduje się m.in. druk cyfrowy, kopiowanie, usługi introligatorskie, druk wizytówek, wykonanie pieczątek.
Firma weźmie udział w Targach Franczyza 2012 w dniach 18-20 października.

Mail Boxes Etc powstało ponad 30 lat temu w USA, a obecnie działa w 56 krajach. Koncept określany jest jako „biuro poza biurem”. W ofercie sieci znajduje się m.in. druk cyfrowy, kopiowanie, szeroki zakres usług introligatorskich, zamówienie projektu i druku wizytówek, papieru firmowego, folderu reklamowego, pieczątki. Dzięki współpracy ze sklepem internetowym Merlin.pl klienci mogą odbierać w punktach MBE swoje zamówienia. W Polsce działają dwie placówki własne i 12 punktów franczyzowych.

– W tym roku mamy zamiar otworzyć sześć placówek, m.in. w Opolu, Grudziądzu i Poznaniu. Poszukujemy zainteresowanych otwarciem placówki na Śląsku, w Małopolsce i w Trójmieście – wylicza Łukasz Osyra.

Punkty MBE usytuowane powinny być przy głównych ulicach miast w sąsiedztwie średnich oraz małych przedsiębiorstw w miastach powyżej 80 tysięcy mieszkańców. Inwestycja w biznes waha się od 80 do 100 tys. zł – tyle wynoszą koszty licencji, aranżacji wnętrza oraz zakupu niezbędnych maszyn. Partnerzy firmy mogą liczyć na dostawę towarów w wynegocjowanych przez sieć cenach. Raz w roku franczyzobiorcy Mail Boxes spotykają się w celu omówienia bieżących problemów związanych z prowadzeniem działalności. Średnio raz na kwartał personel placówki przechodzi szkolenia uzupełniające.

(awh)