06.03.2002

Sprawa Czarnej Listy

Właściciel 69isp rezygnuje z używania słowa „franchising” w promocji swojej firmy

Spodziewaliśmy się, że powstanie Czarnej Listy na portalu wywoła gorącą dyskusję.

Listę publikujemy z dbałości o dobre imię wszystkich tych firm, które naprawdę są sieciami franchisingowymi. Nabycie licencji franchisingowej za własne oszczędności to decyzja, która - naszym zdaniem - powinna być chroniona przed wszystkimi, którzy chcą ją wykorzystać w nieuczciwy sposób. To jedyna motywacja utworzenia Czarnej Listy.

Jedną z firm, którą umieściliśmy na Czarnej Liście był 69isp. Jest to firma prowadząca system sprzedaży agencyjnej, który nazwała „franchisingiem usług internetowych”. Właściciel nie krył też, że czerpie korzyści z przedstawiania swojej firmy jako sieci franchisingowej.

Zainteresowanych przebiegiem całego konfliktu, (firma 69isp straszyła nas sądem za umieszczenie jej na Czarnej Liście) zapraszamy do przeczytania wątku z forum 69isp.pl - to nie jest franchising.

Poniżej zamieszczamy email od właściciela 69isp do redakcji portalu, który w naszym przekonaniu kończy sprawę. List, który zapowiada rezygnacje firmy z nadużywania pojęcia „franchising” przyjmujemy z satysfakcją. Jednocześnie zapowiadamy, że usuniemy 69isp z Czarnej Listy natychmiast po tym, kiedy niesłusznie używane słowo franchising zostanie usunięte z materiałów reklamowych firmy, publicznie dostępnych w internecie.

Redakcja

Oświadczenie

Pragnąc zakończenia sporu pomiędzy Cashport i redakcją portalu franchising.pl informuję, że:

  1. do dnia 2 marca 2002 r zwroty zawierające słowo "franchising" zostaną usunięte zarówno z oferty firmy zawartej na stronach www 69ISP, jak również z umowy zawieranej pomiędzy Cashport i jej dealerami.
  2. do dnia 15 marca 2002 r zwrot "franchising usług internetowych" zostanie zdjęty ze wszystkich nagłówków witryn 69ISP.

Jednocześnie informuję, że firma powróci do posługiwania się zwrotem zawierającym słowo "franchising" nie wcześniej, niż po uzyskaniu całkowitej pewności co do zasadności jego używania oraz po odpowiedniej modyfikacji oferty sprzedaży.

Artur Biegus
Właściciel 69isp

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Wiśniewski

doradca we franczyzie
Napisz do autora