Franczyza ciągle na czasie

Romet Motors, producent jednośladów, otwiera punkty, w których franczyzobiorcy sprzedają i naprawiają rowery oraz motory.
Piątek
19.10.2012
Targi Franczyzy pokazały, że Polacy nie stracili zapału do zakładania własnej firmy. Tysiące przedsiębiorczych osób odwiedziło przez 3 dni Pałac Kultury.
 

W tegorocznych Targach bierze udział prawie 100 firm franczyzowych z 15 branż. Stoiska w Pałacu Kultury i Nauki odwiedziło kilka tysięcy przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Część wykładową Targów uświetnił swoim wystąpieniem Wojciech Białek, główny analityk CDM PEKAO, uspokajając, że wbrew przepowiedniom ten rok nie tylko „nie będzie ostatnim w dziejach ludzkości, ale kolejny przyniesie inwestorom szanse na zyski na rynkach finansowych”. Zdaniem analityka już pod koniec tego roku inflacja zacznie spadać, a w pierwszym kwartale 2013 możemy wypatrywać oznak hossy.

McDonald’s, który od lat prezentuje na imprezie swój koncept restauracji szybkiej obsługi, chwali wiedzę swoich rozmówców, potencjalnych franczyzobiorców.
- To zasługa biletowania Targów – twierdzi Monika Dąbrowska, franchising manager McDonald's Polska.- Dzięki temu nie trafiają do nas przypadkowe osoby, przedsiębiorcy zadają bardzo konkretne pytania. Niektórzy odwiedzają nasze stoisko po raz kolejny, bo w poprzednich latach nie spełniali wymogów, ale po roku, dwóch okazuje się, że są gotowi na współpracę. Jeden z naszych franczyzobiorców pozyskany na Targach w przeciągu pięciu lat zdążył otworzyć już trzy restauracje.

Michał Jakobsche z podwarszawskich Łomianek rozważa współpracę z firmą BK Solutions zajmującą się sprzedażą powierzchni reklamowej na różnego rodzaju torbach i opakowaniach.
– Wcześniej muszę jednak sprawdzić, czy znajdę w swojej miejscowości potencjalnych klientów. Po wybadaniu rynku będę wiedział, czy warto zainwestować z licencję BK Solutions 5 tys. zł – mówi Jakobsche. – Innym pomysłem jest poprowadzenie pizzerii na licencji Biesiadowa. Problemem jest jednak fakt, że w Łomiankach działa już kilka lokali sieciowych – Telepizza, Da Grasso, Dominium Pizza.

Przykładem firmy, która dopiero zaczyna rozwój we franczyzie jest Warzywnik. Właściciel marki chce wykorzystać potencjał nieruchomości, którymi zarządza w ramach pasaży handlowych Czerwonej Torebki. Firma od razu zdecydowała się na promocję nowej marki na Targach Franczyzy. Pozwoli jej to w krótkim czasie pozyskać wielu partnerów.
- Szukamy osób z doświadczeniem, bo jest to potrzebne w branży FMCG. Tacy przedsiębiorcy wiedzą jak rotuje towar z krótkim terminem ważności, kiedy można go przeceniać i jak realizować zamówienia – wylicza Michał Młochowski pełnomocnik ds. projektów firmy Czerwona Torebka. – Sklepy z owocami i warzywami najlepsze obroty notują latem, kiedy najwięcej sprzedaje się truskawek. Zimą natomiast klienci częściej kupują mrożonki, bakalie, nabiał.

Dział z owocami w sklepie Bomi.

Stoisko Piwiarni Warki wygląda identycznie jak franczyzowe puby sieci.

Dorota Placzyńska odpowiedzialna za rozwój sieci sklepów meblowych Abra twierdzi, że przedsiębiorców odwiedzających stoiska nie trzeba już edukować w zakresie franczyzy. Są świadomi na czym polega współpraca i jakie korzyści czerpie każda ze stron umowy franczyzowej.
- Dzisiaj przeprowadziłam już rozmowy z zainteresowanymi biznesem Abry z Kluczborka i Piaseczna. Jak pokazuje doświadczenie franczyzobiorcy, którzy już rozpoczęli z nami współpracę, decydują się na otwarcie kolejnych sklepów. Potwierdza to opłacalność prowadzonych przez nich placówek. Z punktu widzenia wystawców cieszy nas oprawa medialna Targów, profesjonalnie przygotowane stoiska oraz lokalizacja imprezy – w centrum Warszawy – dodaje Dorota Placzyńska.

Po raz pierwszy od obniżenia kwoty inwestycji – z 500 tys. zł do 400 tys. zł – prezentuje na Targach Franczyzy swój koncept supermarketów Intermarche. Grupa Muszkieterów, właściciel marek Bricomarche (branża dla domu i ogrodu) i Intermarche, kładzie w ostatnim czasie duży nacisk na promocję obu sieci, zarówno wśród klientów jak i potencjalnych przedsiębiorców.
- Staramy się poprawić rozpoznawalność obu marek we wschodniej Polsce. Dzięki negocjacjom z bankami, z którymi współpracujemy na uruchomienie supermarketu Intermarche wystarczy 400 tys. zł. Oznacza to, że ci, którzy jeszcze rok temu nie mieli wystarczających środków na otwarcie sklepu, dziś mogą już aplikować do sieci – mówi Janusz Bartkowiak, wiceprzewodniczący zarządu Grupy Muszkieterów.

W sobotę Targi Franczyza 2012 będą otwarte od godziny 10 do 15.

Aktualna lista wystawców znajduje się na stronie Targów Franczyza 2012.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Biznes na wsi to spory wydatek, ale się opłaca. Musisz jednak od samego początku zminimalizować koszty (oczywiście te, które się da). Ja zamawiam online części (John...

124 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Dior, Versace, Hugo Boss, Armani, Gucci - w jednym sklepie!?

Ja myślę, że jakiś Versace sklep na zasadzie Dessale.pl będzie w porządku. Zobaczcie sobie jak to funkcjonuje :) https://www.dessale.pl/versace-collection

4 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

W obecnych czasach monitoring jest nieodzowny , tak samo systemy alarmowe. Po prostu trzeba to mieć, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy złodziej będzie chciał skorzystać...

67 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Jak zarządzać dużą firmą?

Do zarządzania dużą, rozbudowaną firmą, niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie, a nawet system zarządzania. Dlatego coraz więcej firm, wraz z rozszerzeniem...

18 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Plantacja choinek: 2 metry na sprzedaż

Firma PPHU MARGO zaprasza do współpracy w ramach otwarcia sezonu w zakresie handlu choinkami bożonarodzeniowymi. Telefon: 691 572 982 E-mail: contact@goldenhelix.pl

3 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks for sharing such a nice blog of information to us. This is very knowledgeable for me. I am offering Assignment Help all over the world.

127 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Thanks a lot for sharing us about this update. Hope you will not get tired on making posts as informative as this. Play Subway Surfers

127 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018