Pierwszy z hoteli pod marką Super 8 powstanie w okolicach Warszawy. Dalszy rozwój sieci będzie nadzorować firma Colliers International, która w 2011 roku podpisała z Wyndham Hotel Group umowę na wprowadzenie Super 8 do Polski.
Wtorek
30.10.2012
Grupa Satoria wprowadzi na polski rynek sieć hoteli marki Super 8. Do końca 2016 roku ma powstać 10 obiektów z ósemką w logo.
 

Spółka Satoria Group (dawny PUHIT) zarządza obecnie siedmioma hotelami działającymi pod markami Best Western, Start Hotel i RT Hotels. Dodatkowo, portfel grupy uzupełniają dwa centra konferencyjne, sanatorium w Augustowie oraz osiem budynków biurowych w Warszawie. Dzięki podpisanej umowie z Colliers International spółka stanie się także franczyzobiorcą marki Super 8 i będzie zarządzać obiektami sieci, które powstaną w naszym kraju.

Wstępne plany zakładają otworzenie co najmniej dziesięciu hoteli Super 8 w Polsce do końca 2016 roku. Tym samym Satoria Group uczestniczyć będzie we wprowadzaniu na polski rynek trzeciej największej na świecie grupy hotelowej – Wyndham Hotel Group. Powstała w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych Super 8 to największa na świecie sieć hoteli ekonomicznych. Obecnie pod jej szyldem działa ponad 2,2 tys. hoteli.

- Do tej pory hotele Super 8 były obecne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach. Otwarcie pierwszego obiektu w Polsce będzie jednocześnie debiutem sieci w Europie – mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu Satoria Group SA ds. sprzedaży i rozwoju. - Pozyskanie kolejnego, tak znaczącego, międzynarodowego partnera to dowód na to, że nasze działania zmierzają w słusznym kierunku.

Franczyza w branży hotelarskiej jest dość popularna. Zarządzanie obiektem w ramach sieci jest łatwiejsze m.in. z racji wsparcia i porad franczyzodawcy, zorganizowanych akcji marketingowych, czy dostępu do większej bazy klientów. Swoje oferty współpracy sieci prezentują nie tylko podczas targów hotelarskich. Grupa Hotelowa Orbis starała się pozyskać partnerów podczas ostatnich targów franczyzowych.

- Posiadanie odpowiedniego terenu na budowę hotelu pozwala zmniejszyć koszty inwestycji. Ale atrakcyjna lokalizacja to dopiero początek, następny krok to wybór odpowiedniej marki hotelowej i definicja produktu, który spotka się z oczekiwaniami docelowego segmentu gości. Przy ruchliwych drogach będzie to na przykład ekonomiczny Ibis Budget, a w centrum miasta hotel Mercure lub Ibis Styles - mówi Małgorzata Morek, dyrektor projektu franczyza w Grupie Hotelowej Orbis.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018