Pierwszy z hoteli pod marką Super 8 powstanie w okolicach Warszawy. Dalszy rozwój sieci będzie nadzorować firma Colliers International, która w 2011 roku podpisała z Wyndham Hotel Group umowę na wprowadzenie Super 8 do Polski.
Wtorek
30.10.2012
Grupa Satoria wprowadzi na polski rynek sieć hoteli marki Super 8. Do końca 2016 roku ma powstać 10 obiektów z ósemką w logo.
 

Spółka Satoria Group (dawny PUHIT) zarządza obecnie siedmioma hotelami działającymi pod markami Best Western, Start Hotel i RT Hotels. Dodatkowo, portfel grupy uzupełniają dwa centra konferencyjne, sanatorium w Augustowie oraz osiem budynków biurowych w Warszawie. Dzięki podpisanej umowie z Colliers International spółka stanie się także franczyzobiorcą marki Super 8 i będzie zarządzać obiektami sieci, które powstaną w naszym kraju.

Wstępne plany zakładają otworzenie co najmniej dziesięciu hoteli Super 8 w Polsce do końca 2016 roku. Tym samym Satoria Group uczestniczyć będzie we wprowadzaniu na polski rynek trzeciej największej na świecie grupy hotelowej – Wyndham Hotel Group. Powstała w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych Super 8 to największa na świecie sieć hoteli ekonomicznych. Obecnie pod jej szyldem działa ponad 2,2 tys. hoteli.

- Do tej pory hotele Super 8 były obecne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach. Otwarcie pierwszego obiektu w Polsce będzie jednocześnie debiutem sieci w Europie – mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu Satoria Group SA ds. sprzedaży i rozwoju. - Pozyskanie kolejnego, tak znaczącego, międzynarodowego partnera to dowód na to, że nasze działania zmierzają w słusznym kierunku.

Franczyza w branży hotelarskiej jest dość popularna. Zarządzanie obiektem w ramach sieci jest łatwiejsze m.in. z racji wsparcia i porad franczyzodawcy, zorganizowanych akcji marketingowych, czy dostępu do większej bazy klientów. Swoje oferty współpracy sieci prezentują nie tylko podczas targów hotelarskich. Grupa Hotelowa Orbis starała się pozyskać partnerów podczas ostatnich targów franczyzowych.

- Posiadanie odpowiedniego terenu na budowę hotelu pozwala zmniejszyć koszty inwestycji. Ale atrakcyjna lokalizacja to dopiero początek, następny krok to wybór odpowiedniej marki hotelowej i definicja produktu, który spotka się z oczekiwaniami docelowego segmentu gości. Przy ruchliwych drogach będzie to na przykład ekonomiczny Ibis Budget, a w centrum miasta hotel Mercure lub Ibis Styles - mówi Małgorzata Morek, dyrektor projektu franczyza w Grupie Hotelowej Orbis.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Pieniądze w podróży

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Pieniądze w podróży

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

17 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Domki zamiast hotelu

Ja najczęściej wynajmuję apartamenty, gdzie jest aneks kuchenny. Dzięki temu zawsze mogę przygotować nawet na wakacjach posiłki, co wiąże się z oszczędnością...

26 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018
Any part of India & aboard holiday trip

This "thanksgiving" feast was not repeated the following year. But in 1623, during a severe drought, the pilgrims gathered in a prayer service, praying for rain. When a long,...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Any part of India & aboard holiday trip

Country holidays Inn & Suites offers best holiday deal on all parts of the worldwide country at a budget-friendly rate. If you can not decide what destination best for you due...

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

witam firma global rent a car ujme to krotko jeden wielki wal /przekret nie polecam i przestrzegam przed ta firma znajduja uszkodzenia bez ogledzin samochodu a jesli nawet...

32 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018