29.10.2012

Trener biznesu otwiera sklepy meblowe

Abra pozyskała franczyzobiorcę, który wiedzę teoretyczną wykorzystuje w praktyce. Piotr Przybyła otworzył właśnie drugi salon.

Piotr Przybyła w maju tego roku został franczyzobiorcą Abry. Jego sklep meblowy powstał w Lubartowie. Niespełna pół roku później uruchomił drugi salon, tym razem w położonych 50 km dalej Puławach. Przybyła jest trenerem rozwoju osobistego i biznesu. Na meblach znał się jego wspólnik Henryk Kowalik, on natomiast jako trener był ekspertem od sprzedaży. Postanowili połączyć siły i zacząć współpracę z Abrą. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe wykorzystuje do dziś i osobiście szkoli swoich pracowników.

Budynek salonu z meblami Abra

Pod szyldem Abry działa 81 sklepów. Salon otwarty w Puławach jest 10. placówką prowadzoną w ramach systemu franczyzowego firmy.

- W maju tego roku uruchomiliśmy sklep Abry w Lubartowie. Wyniki sprzedażowe, jakie osiągnęliśmy po pierwszym trymestrze działania, niemal dwukrotnie przewyższyły nasze oczekiwania i prognozy finansowe. Bez wahania zdecydowaliśmy się na kolejną placówkę. Wybierając Puławy, kierowaliśmy się między innymi sytuacją na lokalnym rynku meblowym. Oceniliśmy, że w mieście słabo rozwinięta jest oferta mebli tapicerowanych; postanowiliśmy zagospodarować tę niszę – mówi podwójny franczyzobiorca Abry.

Zarówno wiosna jak i jesień są najlepszymi okresami sprzedażowymi w branży. To nie przypadek że wtedy Piotr Przybyła otworzył swoje sklepy. Godzina drogi między dwoma salonami umożliwia sprawne zarządzanie punktami w Lubartowie i Puławach.

Abrę na rynku wyróżnia również atrakcyjny model finansowy dla franczyzobiorców. Firma nie pobiera opłat wstępnej i marketingowej, a franczyzobiorcy pokrywają jedynie 500 zł miesięcznej opłaty oraz 3% prowizji od cen zakupu towaru. Co więcej, Abra premiuje partnerów, którzy decydują się na otwarcie kolejnych sklepów w ramach sieci, stopniowo redukując koszty opłaty miesięcznej do 350 zł za drugą i do 200 zł za trzecią placówkę. Po otwarciu czwartego lub więcej sklepów partnerzy zostają całkowicie zwolnieni z opłat miesięcznych. System okazuje się efektywny, a firma Abra po roku od uruchomienia sieci franczyzowej może pochwalić się już trzecim multifranczyzobiorcą.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0