05.11.2012

Co w trawie piszczy

Właściciele firmy Mr Green Grass dobrze wiedzą jak pielęgnować trawniki klientów. Chcą nauczyć tego swoich franczyzobiorców.

Firma Mr Green Grass zajmuje się pielęgnacją trawników. Podobne firmy zadebiutowały na rynku w USA w latach 70. ubiegłego wieku. Polscy specjaliści od pielęgnacji trawników weszli na rynek w 2000 roku. Na początku działalność firmy ograniczała się do Krakowa i okolic, rok temu firma weszła do Warszawy a w lutym 2012 w Trójmieście ruszył pierwszy franczyzowy punkt Mr Green Grass. Później dołączyli partnerzy z Łodzi, Rzeszowa oraz Tarnowa.

Samochód firmy Mr Green Grass zajmującej się pielęgnacja trawników.

W przyszłym roku Mr Green Grass chce pielęgnować trawniki w kolejnych miastach. Firma poszukuje franczyzobiorców m.in. w Lublinie, Bydgoszczy, Poznaniu i Wrocławiu. Mr Green Grass zamierza również poszerzyć zakres swoich usług wprowadzając do oferty pielęgnację boisk niewielkich klubów piłkarskich.

- Firmy świadczące kompleksowe usługi ogrodnicze nie posiadają zazwyczaj w swojej ofercie całorocznej oferty pielęgnacji trawnika. Przeważnie ograniczają się do usług świadczonych na wiosnę, a później zapominają o swoich klientach, bo za tego typu usługi pobierają niewielkie kwoty i jest to dla nich nieopłacalne. Nasza oferta wypełniła niszę, która znalazła się w ofercie ponad 5 tys. firm ogrodniczych i jak na razie nikt nie podjął się wprowadzenia na rynek konkurencyjnych usług – tłumaczy Olaf Obruśnik, właściciel firmy.

Własną firmę pielęgnującą trawniki można otworzyć mając ok. 40 tys. zł i samochód dostawczy. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 15 tys. zł, opłata bieżąca to 7 proc. przychodów, a na fundusz marketingowy trzeba przeznaczyć 3 proc. przychodów.

Franczyzobiorca otrzymuje sprzęt do pielęgnacji trawników, przechodzi również szkolenie techniczne oraz biznesowe. Nowa placówka uczestniczy w działaniach promocyjnych firmy, otrzymuje od niej materiały reklamowe oraz wizerunkowe, na przykład oklejenie samochodu oraz wizytówki. Mr Green Grass zapewnia swoim partnerom wyłączność terytorialną na danym obszarze.

(mak)