15.11.2012

Skarabeusz po arabsku

Gastronomiczny Scarabeus Express startuje z franczyzą. Koncept łódzkiej firmy będzie konkurował m.in. z restauracjami Sphinx.

Po sukcesie własnych restauracji spod znaku Scarabeus Express, łódzka spółka Scarabeus Group chce udostępnić swój koncept franczyzobiorcom. Oferuje dania kuchni arabskiej i polskiej w formacie fast casual dining, będącym kompromisem pomiędzy standardami restauracji, a fast food.

lokal Scarabeus

Przewidywana suma inwestycji we własną restaurację Scarabeus Express waha się od 150 do 300 tys. zł.

- Właściciel firmy wiele podróżował na przełomie XX i XXI wieku, czego efektem była fascynacja kuchnią arabską, a następnie przeniesienie tej pasji na nasz grunt. Scarabeus Express rozwija się od 10 lat. Oprócz potraw orientalnych mamy w menu także pizze oraz dania typowo polskiej kuchni – mówi Andrzej Janecka z sieci Scarabeus Express.

Obecnie w ramach sieci Scarabeus Express działa 8 lokali własnych. Niebawem podpisana zostanie umowa z pierwszym partnerem franczyzowym. Do momentu zakończenia formalności, franczyzodawca nie chce zdradzić, gdzie i kiedy powstanie licencyjny punkt sieci.

Kandydaci poszukiwani przez franczyzodawców Scarabeus Express nie muszą legitymować się doświadczeniem w branży gastronomicznej.
- Z oczywistych powodów jednak osoby posiadające takie doświadczenie będą miały łatwiejszy start. Poszukujemy przede wszystkim osób pracowitych, które potrafią poświęcić się pracy. Pomagamy naszym partnerom na każdym etapie współpracy, ponieważ ich sukces to nasz sukces – mówi Janecka.

Przewidywana suma inwestycji we własną restaurację Scarabeus Express waha się od 150 do 300 tys. zł. Franczyzodawca pobiera opłatę wstępna w wysokości 15 tys. zł, a także miesięczne opłaty licencyjne i marketingowe w wysokości 3 proc. i 1 proc. od obrotu.

(gum)