Siódemka od blisko 15 lat doręcza przesyłki, a miesięcznie realizuje ok. 1,5 mln zleceń.
Wtorek
20.11.2012
Firma kurierska Siódemka ma 500 punktów odbioru paczek. To zasługa m.in. współpracy z HDS Polska, właścicielem salonów prasowych Inmedio i Relay.
 

W połowie lipca Siódemka deklarowała, że do końca roku jej klienci będą mogli odebrać paczkę w jednej z tysiąca placówek. W tej chwili sieć ma ponad 500 Service Pointów, co i tak jest dobrym wynikiem, gdyż jeszcze cztery miesiące temu było ich dwa razy mniej. W realizacji planów spółka rozpoczęła współpracę z Printerią (franczyzowa sieć punktów usługowych specjalizują się w sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do drukarek) oraz HDS Polska (właściciel salonów prasowych Inmedio i Relay).

- W najbliższym czasie planujemy nawiązać współpracę z kolejnymi punktami handlowymi i usługowymi, w których będzie można korzystać z usług kurierskich Siódemki - mówi Roman Jobda, kierownik działu Service Point. - Zależy nam, aby nasza oferta w pełni zaspokajała potrzeby klientów oraz maksymalnie ułatwiała wysyłanie paczek.

- Jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi podmiotami – dodaje Marcin Kruszyński, Siódemka PR Manager. - Zależy nam na zróżnicowanych lokalizacjach, dogodnych dla jak największej liczby klientów. By nawiązać z nami współpracę nie ma konieczności zakupu komputera, ani specjalnego oprogramowania, a wysokość inwestycji to 350 zł.

Partnerami Siódemki zostają placówki handlowe i usługowe, które mieszczą się w pobliżu często uczęszczanych miejsc, takich jak galerie, dworce czy biurowce. Umowy na świadczenie usług odbioru i dostawy paczek firma podpisuje zarówno z indywidualnymi przedsiębiorcami, jaki i z sieciami. Dzięki współpracy przedsiębiorcy mogą poprawić konkurencyjność prowadzonej działalności. Partnerzy sieci dostają do dyspozycji materiały promocyjne i elementy wizualizacji oraz przechodzą wstępne szkolenie.

Zdaniem niektórych usługi świadczone przez punkty Siódemki mogą być konkurencyjne wobec oferty InPost - paczkomaty 24/7. - Paczkomaty są przede wszystkim konkurencją dla usług pocztowych - komentuje Marcin Kruszyński.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018