27.11.2012

Klient z dzienniczkiem

We Wrześni działa 8 szkół. Potencjał rynku postanowił wykorzystać Bartosz Myszkiewicz, który otworzył tam Szkołę Matematyki 2plus2.

Decyzję o założeniu firmy często podejmuje za nas rynek. Bartosz Myszkiewicz zajmuje się na co dzień nieruchomościami, ukończył również kilka kursów biznesowych. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce w liczącej 30 tys. mieszkańców Wrześni w województwie wielkopolskim. Zakładając szkołę matematyki liczył się z lokalną konkurencją.
- Konkurencja ze strony korepetytorów owszem, istnieje. Z mojej wiedzy wynika, że większość nauczycieli ze szkół tego typu korepetycji udziela. Jednak okazuje się, że zapotrzebowanie jest jeszcze większe. Z opinii zaprzyjaźnionych uczniów wiem, że na korepetycje z matematyki potrafią chodzić całe klasy. We Wrześni są trzy szkoły podstawowe, dwa gimnazja oraz trzy szkoły średnie. To wystarczający rynek w sytuacji, gdy poza korepetytorami, matematyki nikt inny nie uczy. Poza tym cena lekcji w szkole jest również konkurencyjna w stosunku do stawek korepetytorów - mówi franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2.

Uczniowie Szkoły Matematyki 2plus2. Fot. Szkoła matematyki 2plus2

Dobrym miejscem do prowadzenia szkoły, są zdaniem menedżerów sieci 2plus2, miasta kilkunastotysięczne i kilkudziesięciotysięczne. Franczyzobiorca z Kłobucka uczy już ponad 30 uczniów i już myśli o kolejnej placówce.

Jaszcze przed rozpoczęciem listopadowych zajęć szkoła podpisała prawie 10 umów z uczniami, którzy najpierw będą uczęszczać na zajęcia próbne. W pozyskaniu klientów pomógł m.in. udział w lokalnych targach, na które szkoła przygotowała swoje stoisko. Z kolei tydzień przed targami pojawiły się w mieście i innych szkołach plakaty informujące o placówce edukacyjnej Bartosza Myszkiewicza.

Szkoła 2plus2 zaprasza do współpracy korepetytorów matematyki, nauczycieli oraz wszystkie osoby chcące pracować z młodzieżą i zarazem prowadzić własny biznes. Koszty inwestycji we własne centrum edukacyjne to ok. 8 tys. zł. Przedsiębiorca nie musi dysponować własnym lokalem, wystarczy gdy jakiś wynajmie. Koncepcja szkoły pozwala na otwarcie kilku centrów edukacyjnych w jednym mieście. W całej Polsce działa już ponad 20 placówek 2plus2.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0