21.11.2012

Kolejne drzwi otwarte

Drzwi i podłogi VOX zawitały do Wrocławia. Pod logo firmy działa już więcej sklepów franczyzowych niż własnych.

Branża wyposażenia wnętrz w Polsce wciąż czeka na powrót lepszych czasów. Z raportu firmy PMR wynika, że klienci odkładają zakupy w czasie, wybierają tańsze produkty i wciąż borykają się z niską dostępnością kredytów. Artykuły wyposażenia wnętrz nie stanowią produktów pierwszej potrzeby, przez co stają się naturalnym polem poszukiwania oszczędności.

Wnętrze punktu Drzwi i podłogi VOX we Wrocławiu

Wrocławski sklep Drzwi i podłogi VOX to ósmy punkt sieci otwarty w tym roku.

Przedstawiciele sieci Drzwi i podłogi VOX nie mają jednak powodów do narzekań. Ich koncept powiększył się właśnie o sklep we Wrocławiu. To ósma placówka otwarta w tym roku. Wcześniej punkty otwierane były w Goślinie, Krośnie, Rzeszowie, Chojnicach, Białymstoku, Jarosławiu i Płońsku. Większość z nich to lokale o powierzchni ekspozycyjnej przekraczającej 250 m2.

- Zauważyliśmy, że otwierane salony stają się z czasem kluczowymi punktami sprzedaży drzwi i podłóg na rynkach lokalnych, szczególnie tam, gdzie do tej pory nie było takich specjalistycznych sklepów – mówi Arkadiusz Palus, pełnomocnik ds. rozwoju sieci franczyzowych sieci Vox. - Warunki handlowe jakie otrzymuje od nas partner ułatwiają mu dotarcie do potencjalnych klientów i stanie się liderem na lokalnym rynku.

Właścicielem salonu we Wrocławiu jest Roman Łacny. Wcześniej jego punkt działał pod nazwą Hero.

- Zdecydowałem działać się na pod marką Drzwi i podłogi VOX z powodu ludzi. Marka sama w sobie ma dla mnie znaczenie, jednak większe mają ludzie. Jestem z nimi związany od kilkunastu lat, czyli tyle, ile moja współpraca z siecią VOX. Kolejny powód to ciągle zmieniający się rynek i nowe wyzwania, które ten rynek wymusza. Przystępując do sieci Drzwi i podłogi VOX korzystam ze sprawdzonych rozwiązań i wypracowanych zasad - mówi przedsiębiorca.

Inwestycja we własny punkt VOX to kwota rzędu 75 tys. zł. Obejmuje ona ekspozycję oraz utworzenie biura obsługi klienta, a także opłatę licencyjną. Partner powinien dysponować powierzchnią handlową o wielkości min. 250 m2, a także magazynem o powierzchni min. 700 m2. Obecnie sieć liczy 29 salonów własnych i 32 franczyzowe.

(gum)