27.11.2012

Gdzie król piechotą chodzi...

Holendrzy znani są z pięknych tulipanów i wiatraków. Tym razem będziemy ich kojarzyć z franczyzowymi toaletami.

Pierwsza toaleta 2theloo została otwarta w połowie lutego 2011 roku w Amsterdamie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego - ot kolejny miejski szalet, gdyby nie fakt, że jej pomysłodawca postanowił podzielić się swoim pomysłem na czystą toaletę z innymi.

Toalety 2theloo.

Oprócz dworców kolejowych punkty 2theloo mają powstawać również w centrach handlowych, na stacjach benzynowych, lotniskach, a nawet na ulicach miast.

- Idea powstania 2theloo narodziła się, kiedy wybrałem się na zakupy z moją żoną i dziećmi w Bruges, w Belgii. Tego dnia, wiele razy zdarzyło nam się bezskutecznie szukać czystej toalety i wtedy pomyślałem, „czemu nie ma porządnej publicznej toalety?” – z tego prostego pytania zrodził się pomysł utworzenia toalet 2theloo – mówi Eric Treurniet, prezes 2theloo.

Oprócz ciekawie urządzonych i ekologicznych toalet, 2theloo to również sklep z artykułami higienicznymi, kosmetykami oraz napojami. Punkty 2theloo działają już w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Izraelu oraz w Polsce. Masterfranczyzobiorcą sieci w naszym kraju jest firma Orange Development. Toalety 2theloo możemy znaleźć na dworcach kolejowych w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Toaleta na stołecznym Dworcu Centralnym została otwarta na kilka dni przed rozpoczęciem EURO 2012. Firma zapowiada, że jeszcze w tym roku uruchomi na próbę trzy toalety na polskich stacjach benzynowych.

(mak)