27.11.2012

Królestwo na dnie

Licząca około 40 sklepów z płytkami Glazura Królewska złożyła wniosek o upadłość. Część franczyzobiorców została bez towaru.

Pierwszym sygnałem o tym, że źle się w firmie dzieje były problemy franczyzodawcy z bieżącymi dostawami. Jeden z partnerów anonimowo poinformował o tym redakcję Franchising.pl: "Niestety na tę chwilę nie mogę wystąpić imiennie. Chciałbym przedstawić problem sieci Glazura Królewska. Firma jest na skraju upadłości, mają zablokowane stany magazynowe, nie realizują zamówień, franczyzobiorcy są wściekli i wystawieni do wiatru." Potwierdzeniem tych słów jest złożony do Sądu Rejonowego w Lublinie wniosek od spółki Galakon (właściciela Glazury Królewskiej) o upadłość. Powodem jest niewypłacalność firmy i niemożność realizacji zobowiązań finansowych.

Kolaż zdjęć salonów Glazura Królewska

Jeszcze w lipcu firma tak wypowiadała się na temat kiepskiej sytuacji całej branży:
Trudno wnioskować, czy to będzie długotrwały trend jednego z podstawowych sektorów gospodarki, czy tylko chwilowa bessa. Nie bez znaczenia jest liczba nowych inwestycji oraz fakt, że banki coraz ostrożniej pożyczają Polakom pieniądze na zakup mieszkań - mówiła wówczas Renata Zaleszczyk, dyrektor rozwoju sieci sprzedaży.

Poproszona o komentarz dotyczący przyszłości partnerów działających pod logo Glazura Królewska Renata Zaleszczyk, dyrektor rozwoju sieci sprzedaży, poprosiła o kontakt w późniejszym terminie. Jak tłumaczyła sama jeszcze nie wie co czeka franczyzobiorców upadającej sieci. Wątpliwe, aby licencjobiorcy, mimo upadku firmy, dalej mogli prowadzić działalność pod logo Glazury Królewskiej. Upadłość likwidacyjna firmy oznacza, że oprócz wyprzedania majątku firmy pod młotek może pójść też sama marka. Obie strony - franczyzodawca i franczyzobiorcy - konsultują z prawnikami, jakie rozwiązanie będzie dla nich najlepsze.

Wniosek o upadłość firmy nie jest winą żadnego z franczyzobiorców sieci, którzy w większości przypadków prowadzą dobrze funkcjonujące sklepy. Wcale nie musi się to zmieniać, chociaż już niekoniecznie pod logo Glazura Królewska.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0