Spełniają wschodni sen

Sieć sprzedaży Grupy Redan liczy już 500 sklepów, które działają pod markami: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll i TextilMarket.
Wtorek
04.12.2012
Plany Redanu zakładają, że do końca roku na Ukrainie i w Rosji będzie działać 60 sklepów Top Secret.
 

Pod koniec listopada w galerii Ocean Plaza w Kijowie został otwarty 38. sklep Top Secret & Friends na Ukrainie. Rok 2012 łódzka spółka planuje zakończyć z co najmniej 40 sklepami działającymi u naszych wschodnich sąsiadów. Spółka nie próżnuje również w Rosji, gdzie zapowiadane są kolejne otwarcia, w efekcie których sieć Top Secret w tym kraju do końca tego roku powinna powiększyć się do 20 placówek.

- Systematycznie rośnie znaczenie sprzedaży Grupy realizowanej na rynku ukraińskim. Pod względem ważności to dla nas drugi, po krajowym, rynek zbytu. Rynki wschodnie zapewniają nam stabilny wzrost sprzedaży, co będzie pozytywnie wpływało na osiągane przez nas wyniki w kolejnych okresach – mówi Bogusz Kruszyński, Wiceprezes Zarządu Redan SA.

Sieć sprzedaży Grupy Redan liczy w sumie 500 placówek działających pod markami: Top Secret, Troll, Drywash i TextilMarket. Na koniec ubiegłego roku Grupa Redan sprzedawała swoją odzież w 463 placówkach działających zarówno w kraju, jak i za granicą. W ciągu ostatniego roku firma przeprowadziła też czystki w swojej sieci likwidując nierentowne sklepy. Z sieci zniknęły przede wszystkim placówki własne działające pod marką Top Secret.

- Stawiamy na rentowne kanały sprzedaży. Poza e-commerce zakładamy więc rozwój sklepów dyskontowych TextilMarket oraz placówek franczyzowych zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i na rynku rosyjskim i ukraińskim. W związku z pogarszającą się sytuacją rynkową te segmenty zapewniają nam stabilny wzrost sprzedaży i osiąganie marż na satysfakcjonującym poziomie – tłumaczy Bogusz Kruszyński.

(mak)