W czerwcu powstał pierwszy sklep Ania Kruk w poznańskim Starym Browarze. Dziś jest ich już pięć, w tym w Częstochowie, Krakowie, Warszawie i Łodzi.
Środa
05.12.2012
Anna Kruk poszła w ślady rodziców. Rozwija swoją sieć sklepów z biżuterią. Tym razem rodzina Kruków rezygnuje z ekskluzywnego asortymentu.
 

Dzieci Wojciecha Kruka, twórcy znanej marki W. Kruk, podobnie jak ojciec zajęły się biznesem. Najmłodsze pokolenie jubilerskiej rodziny – rodzeństwo Wojciech junior i Anna, podzielili rodzicielskie zamiłowanie do biżuterii. Teraz starają się je przenieść na łono biznesu. Nowy brand pod nazwą Ania Kruk to propozycja dla młodych kobiet w wieku od 15 do 30 lat. Wyroby, w przeciwieństwie do specyfiki marki stworzonej przez Kruka seniora, będą utrzymane w stylistyce oddalonej od złota czy srebra. Co za tym, niższe będą też średnie ceny. Mają wahać się do kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Podział ról w rodzinnym przedsiębiorstwie jest prosty. Anna Kruk zajmuje się projektowaniem i czuwa nad artystyczną stroną produktów. Jej brat Wojciech zarządza interesem. Rola Wojciecha ojca sprowadza się do ułatwiania kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim do dbania o płynność finansową firmy dzieci. Nie wiadomo, na jaki horyzont czasowy obliczona jest ojcowska sakiewka. Na razie Krukowie zamierzają otworzyć kilka sklepów i dopiero przyjrzeć się liczbom.

Póki co rozwój sieci idzie zgodnie z planem. W czerwcu powstała pierwsza placówkach spod znaku Ania Kruk w poznańskim Starym Browarze. Dziś jest ich już pięć, odwiedzić je można w również w Częstochowie, Krakowie, Warszawie i Łodzi. Na razie są to lokale własne, ale w przyszłości franczyza nie jest wykluczona.

- Rozważamy możliwość doboru partnerów biznesowych ale dopiero po osiągnięciu stabilnej pozycji na rynku. Budując nowa markę jesteśmy bardzo wrażliwi na jej postrzeganie więc chcemy utrzymać pełna kontrole nad jej wizerunkiem, obsługa oraz obsługa posprzedażową – mówi Wojciech Kruk junior. - Obecnie prowadzimy 5 butików, w przyszłym roku powinniśmy prowadzić już 15, przypuszczam że rok 14 będzie momentem na decyzje o ewentualnej modyfikacji strategii firmy.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018