Firma Sixt była oficjalnym przewoźnikiem EURO 2012. Wówczas z usług sieci korzystały zagraniczne firmy oraz sponsorzy mistrzostw, czyli m.in. Coca-Cola, Carlsberg, Cannon czy Continental.
Środa
05.12.2012
Licząca sto lat międzynarodowa wypożyczalnia samochodów Sixt AG dotarła do naszego kraju. Franczyza nie jest jednak priorytetem firmy.
 

Sixt AG jest międzynarodową firmą specjalizującą się w wynajmie samochodów i oferującą usługi leasingowe. Przedsiębiorstwo założył w 1912 roku w Niemczech Martin Sixt, rozpoczynając działalność z siedmioma samochodami. Armia niemiecka konfiskowała firmową flotę podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, mimo to udawało się ją odbudować. Dziś pod szyldem Sixt działa ponad 4 tys. punktów usługowych w 105 krajach. W większości są to wypożyczalnie franczyzowe.

W Polsce marka Sixt rozpoczęła działalność w 2002 roku, a jedynym operatorem licencji w naszym kraju została spółka Eurorent. Przygotowana przez firmę oferta wynajmu samochodów skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dostępne są w niej samochody osobowe i dostawcze w klasie ekonomicznej oraz premium.

- Dużym zainteresowaniem cieszy się usługa Flexi Lease. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które dopiero otwierają swoją działalność i mają problemy z uzyskaniem finansowania w formie leasingu – mówi Paweł Reczyński, prezes Sixt Rent a Car Polska. - Sixt wówczas oferuje auto jeszcze w dniu podpisania umowy na bardzo preferencyjnych warunkach. Oferta Flexi Lease jest alternatywą dla leasingu, pośrednim rozwiązaniem pomiędzy wynajmem krótko a długo-terminowym.

Sixt posiada w Polsce swoje punkty wynajmu głównie przy lotniskach największych miast: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Modlinie. Wypożyczalnie franczyzowe funkcjonują w Gliwicach oraz Rzeszowie. Partnerzy sieci mają zapewnione wsparcie marketingowe oraz system rezerwacji dla klientów. Wymagania wobec franczyzobiorców to przede wszystkim dysponowanie odpowiednim kapitałem oraz flotą samochodów wprost proporcjonalną do zapotrzebowania w danym mieście.

- Jesteśmy w trakcie otwierania dwóch kolejnych wypożyczalni w Lublinie i Łodzi. Staramy się, by nasze punkty znajdowały się na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności w okolicach lotnisk, ponieważ większość naszych klientów to osoby podróżujące. Obecnie polityka spółki jest taka, by większość otwieranych przez nas placówek była naszymi własnymi – dodaje Paweł Reczyński.

Odmienną strategię rozwoju przyjęła firma Global Rent a Car, która otwiera tylko wypożyczalnie franczyzowe. Sieć ma już ponad 70 placówek w całej Polsce.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto prowadzić biuro podróży?

Moim zdaniem biuro podróży to zawsze dobry interes, zapotrzebowanie na takie usługi z roku na rok jest co raz większe, co raz więcej ludzi nie chce siedzieć w domu tylko...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018