Odzież z górnej półki

GPoland zajmuje się m.in. rozwojem sieci sprzedaży marki Pinko, która liczy 9 sklepów.
Niedziela
09.12.2012
Na osoby, które chcą się otaczać luksusem i na nim zarabiać, czeka licencja Liu Jo i Armani Jeans.
 

Możliwość sprzedaży marek z najwyższej półki daje polskim franczyzobiorcom firma GPoland, która współpracuje z wieloma znanymi włoskimi domami mody takimi jak np. Guess, Armani, Tru Trusardi, czy Max Mara. W sumie GPoland nadzoruje w Polsce ponad 100 sklepów m.in. 17 salonów firmowych Liu Jo, po 16 Max Mary i Tru Trusardi, 12 Marelli i 9 PennyBlack.

Grupa cały czas powiększa swoje portfolio marek nawiązując współpracę z kolejnymi domami mody. Jednak zanim nowa kolekcja trafi do testowana jest w showroomie wśród najważniejszych klientów lub w salonie firmowym otwieranym w Polsce przez producenta. Dodatkowo jej potencjał jest szacowany na podstawie opinii właścicieli salonów odzieżowych współpracujących z firmą.

- Wybierając nowe marki starannie analizujemy potrzeby rynku i wnikliwie przypatrujemy się każdemu miastu z osobna. Dzięki temu jesteśmy w stanie zauważyć luki w ofercie i nowe możliwości rozwoju. Cenną pomocą są wyniki sprzedaży poszczególnych kategorii odzieżowych naszych pozostałych marek. Nie ukrywam, iż wiele zależy od warunków handlowych, które są nam proponowane – wyjaśnia Tomasz Wasiucionek, dyrektor handlowy GPoland.

Inwestycja w salon franczyzowy z luksusową marką odzieżową to ok. 0,5 mln zł, tyle bowiem trzeba przeznaczyć na przygotowanie i zatowarowanie sklepu o powierzchni ok. 50-70 m2. Na meble, oświetlenie i podłogi w salonie trzeba przeznaczyć od 600 do 800 euro/m2. Oczywiście wysokość inwestycji zależy od metrażu oraz warunków handlowych proponowanych przez dom mody, którego modele będziemy sprzedawać. Zainwestowane pieniądze powinny się jednak zwrócić najpóźniej w ciągu roku.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.