29.01.2001

Buty i lampy od Tiffany’ego

Firma z Houston chce unieważnić zastrzeżoną w Polsce markę Tiffany należącą do spółki z Nowego Jorku, która sygnuje nią biżuterię, lampy oraz luksusowe upominki

Rzeczpospolita doniosła o sporze dotyczącym znaku towarowego rozgrywający się jednocześnie w USA i w Polsce.

Na razie firmie z Houston o nazwie Tiffany&Broadway, która sama czeka na rejestracje w Urzędzie Patentowym znaku dla obuwia sprzedawanego u nas od 10 lat, nie udało się unieważnić marki nowojorskiej spółki. Kolegium Orzekające przy Urzędzie Patentowym oddaliło jej wniosek. Nie znalazło podstaw do unieważnienia znaku. Uznało, że jego rejestracja była zgodna z prawem – podał dziennik.

Rzeczpospolita poinformowała, że spór o znak toczy się nie tylko w Polsce. Firma z Houston próbuje zastrzec go także w Stanach Zjednoczonych. Tamtejszy departament patentowy odmówił. Teraz sprawę ma rozstrzygnąć sąd federalny.

U nas wszystko zaczęło się, gdy nowojorska spółka o nazwie Tiffany&Co sprzeciwiła się rejestracji znaku przez konkurenta z Houston. Wtedy ten wystąpił do UP o unieważnienie jej marki. W sporze uczestniczy niemiecka filia nowojorskiej spółki.

Więcej: Rzeczpospolita, 29 stycznia 2001-01-29

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0