11.12.2012

„Zdrowe” przyspieszenie

Dzięki ofercie franczyzowej Grupa Aptek Curate chce podwoić tempo rozwoju. Do 3 otwartych w tym roku aptek, w przyszłym ma dołączyć 6.

Grupa Apteki Curate rozwija swoją działalność się na terenie południowo-wschodniej Polski, a dokładnie w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Powstała w 2006 roku sieć liczy obecnie 15 aptek, w tym trzy franczyzowe. W przeciągu najbliższego roku grupa zamierza otworzyć kolejne sześć placówek.
- Rynek aptek w Polsce, choć mocno nasycony, nadal ma potencjał. Jest to związane z dużą liczbą wolnych, atrakcyjnych lokalizacji. Za każdym razem przed podjęciem decyzji o otwarciu przeprowadzamy wielowymiarową analizę finansową – mówi Żaneta Binert-Kusztal, pełnomocnik Grupy Apteki Curate ds. franczyzy.

Opakowania leków.

Współpraca franczyzowa z Grupą Aptek Curate działa indywidualnie dopasowując rodzaj konceptu, czas pracy, format apteki i jej ofertę do specyfiki danej lokalizacji. Franczyzodawca zapewnia pełne wsparcie organizacyjne od momentu analizy planowanej placówki.

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować odpowiednim lokalem oraz kapitałem w wysokości ok 400 tys. zł. Połowę tej kwoty przeznaczy na pełne zatowarowanie apteki, zaś resztę na adaptację budowlaną placówki oraz niewielkie zabezpieczanie finansowe na początkowy okres działalności.
- Nie dążymy do ograniczania kosztów, które w negatywny sposób odbiją się na wizerunku marki oraz nie zapewnią odpowiedniej liczby klientów. Nasza oferta jest skierowana do doświadczonych przedsiębiorców posiadających odpowiedni kapitał – dodaje Żaneta Binert-Kusztal.

W ramach pakietu franczyzowego przedsiębiorca otrzymuje dostęp do atrakcyjnych warunków zakupu u liczących się w Polsce dystrybutorów produktów farmaceutycznych, kosmetyków oraz materiałów higienicznych i opatrunkowych. W trakcie procesu otwierania apteki franczyzobiorca odbywa cykl autorskich szkoleń związanych z prowadzeniem tego typu działalności. Całość wiedzy o prowadzeniu apteki franczyzowej przekazywana jest także w postaci podręcznika operacyjnego, który jest regularnie aktualizowany.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora