13.12.2012

Organique na święta

Grudzień to czas finansowych żniw. Wykorzystała to firma Organique otwierając w Gorzowie Wlkp. sklep z kosmetykami.

Sieć Oranique liczy 33 sklepy, cztery z nich to jednostki własne. Na początku grudnia dołączył do niej kolejny salon, który został otwarty w centrum handlowym NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Organique ma swoje placówki także poza granicami naszego kraju - w Norwegii i Niemczech, a w planach jest otwarcie sklepów w Szwecji i Kaliningradzie. Marka jest obecna również w Grecji, Rumunii, Rosji, Szwecji, na Ukrainie, Białorusi, Węgrzech i we Włoszech.

Zdjęcie punktu systemu Organique

Inwestycja we własny sklep z kosmetykami naturalnymi Organique waha się w granicach 80 tys. zł netto.

- Segment kosmetyków naturalnych rośnie z roku na rok. Przyczyniają się do tego coraz bardziej świadomi klienci, którzy rozważnie wybierają kosmetyki do codziennej pielęgnacji i chętniej sięgają po produkty naturalne, takie jak wyroby Organique. Aby wyjść im naprzeciw przygotowujemy kolejne serie kosmetyków kierowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i odbiorców profesjonalnych, którymi są współpracujące z nami salony SPA – mówi Magdalena Wieczorek, menadżer sieci franczyzowej Organique.

Franczyzobiorca może otworzyć wyspę handlową o powierzchni 8-12 m2 lub sklep mający 20-30 m2. Organique pomaga swoim partnerom w znalezieniu odpowiedniego lokalu. Przygotowuje projekt aranżacji sklepu i pomaga w skompletowaniu pierwszego zamówienia. Pracownicy i właściciel przechodzą szkolenie produktowe i sprzedażowe.

Inwestycja we własny sklep z kosmetykami naturalnymi Organique waha się w granicach 80 tys. zł netto, do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty przystosowania lokalu, na które trzeba przeznaczyć średnio od 500 zł do 2,5 tys. zł za m2. Opłata wstępna wynosi 5 tys. w przypadku lokalu i 6 tys. w przypadku wyspy. Opłata marketingowa to 2 proc. obrotu netto.

W ofercie firmy znaleźć można kremy, mydła glicerynowe, peelingi, maski, masła, balsamy, żele, galaretki i pianki do mycia, sole, pudry, kule i płyny do kąpieli, akcesoria łazienkowe oraz produkty do aromaterapii. Pachnące mydełka Organique istnieją na rynku od 2000 roku, pięć lat później dołączyły do nich kolejne naturalne kosmetyki do ciała. W 2006 firma stworzyła model franczyzowy i rozpoczęła tworzenie sieci sprzedaży.

(mak)