17.12.2012

Krem dla górali

L’Occitane poszukuje franczyzobiorców w największych miastach. Pod uwagę bierze też miejscowości turystyczne, w tym Zakopane.

Marka L'Occitane powstała w 1976 roku, a jej twórcą jest Olivier Baussan, miłośnik Prowansji. Do Polski firma zawitała w 2000 roku. Przez ten czas L'Occitane uruchomiło w naszym kraju 20 sklepów z naturalnymi kosmetykami rodem z Prowansji. Teraz przyszedł czas na franczyzę.

Sklep z kosmetykami L'Occitane z zewnątrz w Galerii Mokotów w Warszawie Fot. L’Occitane en Provence

Pod logo L’Occitane w 80 krajach świata działa 2 tys. sklepów.

- Tempo rozwoju naszej sieci w dużej mierze uzależnione jest od dostępności lokali w centrach handlowych. Optymalna powierzchnia sklepu to 35-45 m2. Najlepsze są lokale na poziomie „0”, z dużą witryną i w ruchliwej części centrum handlowego – mówi Mikołaj Pietrzak, kierownik generalny L'Occitane Polska. - Przyszły franczyzobiorca może się do nas zgłosić z propozycją lokalu, możemy mu również pomóc w znalezieniu lokalu w centrum handlowym.

Na wykończenie lokalu trzeba przeznaczyć ok 120 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 20 tys. zł, środki te przeznaczone są na pomoc franczyzobiorcy w początkowej fazie funkcjonowania sklepu. Firma nie pobiera innych opłat. Sklepy franczyzowe będą powstawać w miejscowościach liczących 200-300 tys. osób oraz w miejscowościach turystycznych, takich jak Zakopane. Zanim rozpoczną się działania związane z otwarciem sklepu, L'Occitane bada lokalny rynek i określa jego perspektywy. Franczyzobiorca może liczyć na pomoc w przygotowaniach do otwarcia sklepu obejmującą aranżację lokalu, koordynację prac z architektem, zamówienie mebli, dekoracji oraz przygotowanie pierwszego zatowarowania. L'Occitane zapewnia również szkolenia produktowe, z technik sprzedaży oraz obsługi klienta. Partner otrzymuje również plan marketingowy, katalogi, ulotki i próbki, uczestniczy także w akcjach promocyjnych prowadzonych w internecie.

(mak)