W każdym formacie współpracy franczyzobiorca Spar może liczyć na wyłączność terytorialną, działania promocyjno-reklamowe oraz liczne szkolenia.
Poniedziałek
17.12.2012
Bieżący rok Spar zakończy ze 115 sklepami w trzech różnych formatach. W przyszłym planuje otwierać nowy market co tydzień.
 

Mijający rok Spar zakończy mocnym akcentem. 11 sklepów, które do końca roku rozpoczną działalność pod szyldem sieci to rekordowy wynik otwarć w ciągu jednego miesiąca. Osiem z powstających w grudniu placówek będzie zlokalizowanych w województwie podkarpackim, dwa w świętokrzyskim i jeden w lubelskim. Ich łączna powierzchnia wyniesie 2,6 tys. m2.

- Cieszy nas nie tylko liczba otwieranych sklepów, ale też rosnące zainteresowanie naszą ofertą franczyzową - mówi Wojciech Bystroń, prezes Spar Polska. - W stosunkowo krótkim czasie osiągnęliśmy mocną pozycję na rynku i staliśmy się rozpoznawalną marką, która dla coraz większej liczby naszych partnerów jest gwarancją sukcesu –

Wszystkie sklepy Spar działają w oparciu o twardą franczyzę. Charakterystyczną cechą tej formy współpracy są rygorystycznie narzucone standardy sieci, w zamian za znaczące wsparcie dawcy licencji. Podobne rozwiązanie stosuje m.in. Intermarché czy Delikatesy Centrum.

- Wszyscy pracownicy nowo otwartych sklepów przeszli specjalistyczne szkolenia. Nawet doświadczony handlowiec musi sobie przyswoić standardy wypracowane przez sieć – dodaje Beata Boguta odpowiedzialna za szkolenia w sieci Spar.

Spar jest jedną z największych na świecie sieci supermarketów, która działa w 34 państwach i liczy ponad 12 tys. sklepów. W Polsce markety z charakterystyczną zieloną choinką zaczęły powstawać od 1996 roku. Sieć oferuje możliwość współpracy w trzech formatach: Spar Express, czyli małe sklepy o powierzchni do 200 m2, Spar Market – średniej wielkości sklepy do 1 tys. m2 powierzchni oraz Eurospar – koncept hipermarketów.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.