17.12.2012

Sklep co weekend

Bieżący rok Spar zakończy ze 115 sklepami w trzech różnych formatach. W przyszłym planuje otwierać nowy market co tydzień.

Mijający rok Spar zakończy mocnym akcentem. 11 sklepów, które do końca roku rozpoczną działalność pod szyldem sieci to rekordowy wynik otwarć w ciągu jednego miesiąca. Osiem z powstających w grudniu placówek będzie zlokalizowanych w województwie podkarpackim, dwa w świętokrzyskim i jeden w lubelskim. Ich łączna powierzchnia wyniesie 2,6 tys. m2.

Sklep spożywczy Spar.

W każdym formacie współpracy franczyzobiorca Spar może liczyć na wyłączność terytorialną, działania promocyjno-reklamowe oraz liczne szkolenia.

- Cieszy nas nie tylko liczba otwieranych sklepów, ale też rosnące zainteresowanie naszą ofertą franczyzową - mówi Wojciech Bystroń, prezes Spar Polska. - W stosunkowo krótkim czasie osiągnęliśmy mocną pozycję na rynku i staliśmy się rozpoznawalną marką, która dla coraz większej liczby naszych partnerów jest gwarancją sukcesu –

Wszystkie sklepy Spar działają w oparciu o twardą franczyzę. Charakterystyczną cechą tej formy współpracy są rygorystycznie narzucone standardy sieci, w zamian za znaczące wsparcie dawcy licencji. Podobne rozwiązanie stosuje m.in. Intermarché czy Delikatesy Centrum.

- Wszyscy pracownicy nowo otwartych sklepów przeszli specjalistyczne szkolenia. Nawet doświadczony handlowiec musi sobie przyswoić standardy wypracowane przez sieć – dodaje Beata Boguta odpowiedzialna za szkolenia w sieci Spar.

Spar jest jedną z największych na świecie sieci supermarketów, która działa w 34 państwach i liczy ponad 12 tys. sklepów. W Polsce markety z charakterystyczną zieloną choinką zaczęły powstawać od 1996 roku. Sieć oferuje możliwość współpracy w trzech formatach: Spar Express, czyli małe sklepy o powierzchni do 200 m2, Spar Market – średniej wielkości sklepy do 1 tys. m2 powierzchni oraz Eurospar – koncept hipermarketów.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora