20.12.2012

Szpada naostrzona

Tegoroczny bilans Grupy Muszkieterów to 26 nowych supermarketów spożywczych oraz z wyposażeniem domu i ogrodu. Na liście są też stacje paliw.

Grupa Muszkieterów otworzyła w tym roku 14 supermarketów spożywczych Intermarché. Łącznie w całej Polsce działa już 181 placówek tej sieci. Grupa odpowiada także za rozwój sklepów z artykułami do domu i ogrodu Bricomarché, których nad Wisłą funkcjonuje 85. Wszystkie 266 sklepów Muszkieterów prowadzą franczyzobiorcy. Własnością dawcy licencji jest z kolei centrala logistyczno–zaopatrzeniowa w Poznaniu.

Parking przed sklepem Intermarche

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 210 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché.

- Odpowiadając na lokalne potrzeby oraz zgodnie ze strategią ekspansji Grupy Muszkieterów w Polsce Wschodniej zdecydowaliśmy się na otwarcie pierwszego Intermarché w Nisku. Sklep zaopatrzony jest w piekarnię i wędzarnię, dzięki czemu klienci mogą kupić świeże i smaczne produkty marki własnej – mówi Arkadiusz Kot, właściciel supermarketu w Nisku.

Grupa Muszkieterów posiada obecnie pięć sklepów w województwie mazowieckim, trzy Intermarché na Lubelszczyźnie i sześć na Podkarpaciu. Większość supermarketów znajduje się w zachodniej części kraju. Strategia rozwoju Grupy przewiduje w najbliższych latach dalszy wzrost liczby sklepów w województwach Polski Centralnej i Wschodniej.

Poza rozwijaniem marki Intermarché i Bricomarché Grupa Muszkieterów przy niektórych marketach tworzy stacje benzynowe. Otwarcie szóstego w tym roku tego typu obiektu miało miejsce w Miechowie. Z wynikiem 41 punktów Intermarché plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby przysklepowych stacji paliw. Podwyższyć ją mogą tylko tylko dotychczasowi franczyzobiorcy sieci.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora