Udało się nam zdecydowanie poprawić wyniki sprzedażowe w naszych salonach. W części z nich sprzedaż zwiększyła się o 1/3, a w niektórych nawet o połowę.
Mariusz Skrzypczyk, właściciel Play Jamatel
Środa
19.12.2012
Dealerzy sieci Play muszą pozyskiwać klientów na własną rękę, konkurując często z innymi dealerami - mówi Mariusz Skrzypczyk, właściciel Play Jamatel.
 

Pod względem liczby klientów wśród czterech największych operatorów komórkowych sieć Play jest na końcu stawki, z 15 proc. udziałem. Jednak pod kątem przyrostu liczby klientów może pochwalić się drugim wynikiem. Czy to zasługa również takich firm jak Jamatel?
Zdecydowanie tak. Struktura sieci Play działa w ten sposób, że w głównej mierze opiera się na dealerach. Natomiast każdy z nich, również Jamatel, jest zmuszony pozyskiwać klientów na własną rękę, konkurując często z innymi dealerami, wprowadzając nowe rozwiązania oraz stale monitorując ten proces. Z racji dużej konkurencji na rynku ciągłe pozyskiwanie klientów od innych operatorów oraz odpowiednia obsługa stałych klientów to elementy, które stanowią o być albo nie być w tym biznesie.

W połowie ubiegłego roku deklarowaliście zamiar przekazania swoim franczyzobiorcom pięciu gotowych salonów sprzedaży. Czy udało się go zrealizować? Ile sieć liczy obecnie punktów i jakie są plany na 2013 rok?
W ciągu roku udało się przekazać dwa gotowe salony partnerom. Dodatkowo udało się otworzyć trzy kolejne lokalizacje, w sumie sieć liczy 18 punktów. Udało się też zdecydowanie poprawić wyniki sprzedażowe w posiadanych już salonach. W części z nich sprzedaż zwiększyła się o 1/3, a w niektórych nawet o połowę. W 2013 roku będziemy chcieli w dalszym ciągu poprawiać jakość obsługi i wygląd naszych salonów. W ciągu ostatniego półrocza przenieśliśmy dwie lokalizacje do większych, nowych lokalizacji, teraz planujemy przenieść kolejne. Chcemy otworzyć 3 kolejne punkty.

Jakimi cechami i doświadczeniem powinien odznaczać się kandydat na franczyzobiorcę punktu dealerskiego? Co należy do jego obowiązków?
Każdy franczyzobiorca powinien zdawać sobie sprawę, że prowadzenie punktu wymaga ogromnego zaangażowania, wielkiego nakładu pracy oraz ciągłego monitorowania punktu i rynku. Doświadczenie w branży telekomunikacyjnej jest na pewno dużym atutem i ułatwieniem zarówno dla właściciela punktu, jak i dealera. Takie osoby szybciej dostosowują się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości branży, są bardziej elastyczne i łatwiej osiągają sukcesy. Franczyzobiorca zajmuje się doglądaniem bieżącej pracy salonu: zatowarowaniem, prowadzeniem rozliczeń, kontrolą pracowników oraz ciągłym monitorowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań w związku ze zmianami w ofercie i procedurach.

Rozmawiał (gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018