Udało się nam zdecydowanie poprawić wyniki sprzedażowe w naszych salonach. W części z nich sprzedaż zwiększyła się o 1/3, a w niektórych nawet o połowę.
Mariusz Skrzypczyk, właściciel Play Jamatel
Środa
19.12.2012
Dealerzy sieci Play muszą pozyskiwać klientów na własną rękę, konkurując często z innymi dealerami - mówi Mariusz Skrzypczyk, właściciel Play Jamatel.
 

Pod względem liczby klientów wśród czterech największych operatorów komórkowych sieć Play jest na końcu stawki, z 15 proc. udziałem. Jednak pod kątem przyrostu liczby klientów może pochwalić się drugim wynikiem. Czy to zasługa również takich firm jak Jamatel?
Zdecydowanie tak. Struktura sieci Play działa w ten sposób, że w głównej mierze opiera się na dealerach. Natomiast każdy z nich, również Jamatel, jest zmuszony pozyskiwać klientów na własną rękę, konkurując często z innymi dealerami, wprowadzając nowe rozwiązania oraz stale monitorując ten proces. Z racji dużej konkurencji na rynku ciągłe pozyskiwanie klientów od innych operatorów oraz odpowiednia obsługa stałych klientów to elementy, które stanowią o być albo nie być w tym biznesie.

W połowie ubiegłego roku deklarowaliście zamiar przekazania swoim franczyzobiorcom pięciu gotowych salonów sprzedaży. Czy udało się go zrealizować? Ile sieć liczy obecnie punktów i jakie są plany na 2013 rok?
W ciągu roku udało się przekazać dwa gotowe salony partnerom. Dodatkowo udało się otworzyć trzy kolejne lokalizacje, w sumie sieć liczy 18 punktów. Udało się też zdecydowanie poprawić wyniki sprzedażowe w posiadanych już salonach. W części z nich sprzedaż zwiększyła się o 1/3, a w niektórych nawet o połowę. W 2013 roku będziemy chcieli w dalszym ciągu poprawiać jakość obsługi i wygląd naszych salonów. W ciągu ostatniego półrocza przenieśliśmy dwie lokalizacje do większych, nowych lokalizacji, teraz planujemy przenieść kolejne. Chcemy otworzyć 3 kolejne punkty.

Jakimi cechami i doświadczeniem powinien odznaczać się kandydat na franczyzobiorcę punktu dealerskiego? Co należy do jego obowiązków?
Każdy franczyzobiorca powinien zdawać sobie sprawę, że prowadzenie punktu wymaga ogromnego zaangażowania, wielkiego nakładu pracy oraz ciągłego monitorowania punktu i rynku. Doświadczenie w branży telekomunikacyjnej jest na pewno dużym atutem i ułatwieniem zarówno dla właściciela punktu, jak i dealera. Takie osoby szybciej dostosowują się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości branży, są bardziej elastyczne i łatwiej osiągają sukcesy. Franczyzobiorca zajmuje się doglądaniem bieżącej pracy salonu: zatowarowaniem, prowadzeniem rozliczeń, kontrolą pracowników oraz ciągłym monitorowaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań w związku ze zmianami w ofercie i procedurach.

Rozmawiał (gum)


POPULARNE NA FORUM

Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
FG-50E-BDL

Witam. Czy ktoś posiada FG-50E-BDL https://www.thomas-it.pl/product/fg-50e-bdl ? Mam pare pytań co do tego urządzenia Pozdrawiam

1 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

7 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018