Salony z luksusową odzieżą otwierają najczęściej osoby, które znają już branżę odzieżową.
Tomasz Wasiucionek, dyrektor handlowy GPoland
Poniedziałek
07.01.2013
Zanim kolekcja nowej luksusowej marki trafia do sprzedaży, stali klienci testują ją w showroomie firmy - mówi Tomasz Wasiucionek, dyrektor GPoland.
 

Firma GPoland współpracuje z wieloma znanymi włoskimi domami mody takimi jak Guess, Armani, Tru Trusardi, czy Max Mara. Cały czas w ofercie pojawiają się sklepy z kolejnymi znanymi markami. Co decyduje o tym, że dana marka pojawia się w waszym portfolio?
Wybierając nowe marki starannie analizujemy potrzeby rynku i przypatrujemy się każdemu miastu z osobna. Dzięki temu jesteśmy w stanie zauważyć luki w ofercie i nowe możliwości rozwoju. Cenną pomocą są wyniki sprzedaży poszczególnych kategorii odzieżowych naszych pozostałych marek. Wiele zależy też od warunków handlowych, które nam proponują.

W jaki sposób można sprawdzić, czy nowe marki przyjmą się na rynku?
Zanim nowa kolekcja trafi do sprzedaży testowana jest w showroomie w gronie stałych klientów lub w salonie firmowym otwieranym w Polsce przez producenta. Dodatkowo jej potencjał jest szacowany na podstawie opinii właścicieli salonów odzieżowych współpracujących z firmą.

Czy Polacy chętnie otwierają franczyzowe sklepy z luksusowymi markami? Jak to się zmieniało na przestrzeni ostatnich lat?
Coraz więcej osób pyta o możliwość współpracy. Wydaje mi się, że polski rynek ciągle może przyjąć kolejne luksusowe marki. Franczyza znanej marki odzieżowej nie jest już tematem tabu i staje się bardzo dobrym modelem biznesowym. Jeżeli dodamy do tego nasze bardzo konkurencyjne warunki handlowe oraz know-how, który przekazujemy partnerom, taka forma współpracy handlowej staje się bardzo opłacalna.

Kim są najczęściej franczyzobiorcy GPoland?
Najczęściej są to właściciele salonów odzieżowych. Oczywiście zdarzają się osoby zupełnie niezwiązane z biznesem odzieżowym, które chcąc zainwestować środki w nieznany segment rynku, wybierają franczyzę ze względu na pomoc, na którą mogą liczyć w prowadzeniu salonów.

Rozmawiała (mak)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018