07.01.2013

Biznes liczony w karatach

Ada Plus poszerzyła ofertę o złotą biżuterię, która oprócz stoisk trafi też do pełnowymiarowych sklepów.

Gabloty z biżuterią Ada Plus można znaleźć w 899 punktach handlowych, w 17 miejscach działają mini stoiska. W połowie ubiegłego roku w Osielsku został otwarty pierwszy pełnowymiarowy sklep franczyzowy oferujący wyłącznie produkty Ada Plus.
- W tym roku chcemy kontynuować prace zapoczątkowane w 2012. Zamierzamy otwierać kolejne sklepy franczyzowe, nie zapominając jednocześnie o rozwoju sieci stoisk i punktów partnerskich, które uzupełniają ofertę handlową dostępną w już działających sklepach z różnych branż – mówi Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy Ada Plus.

Sklep z biżuterią Ada Plus

Dotychczas na stoiskach Ada Plus można było znaleźć wyłącznie srebrną biżuterię, jednak pod koniec ubiegłego roku ta sytuacja uległa zmianie. Firma postanowiła bowiem poszerzyć ofertę o wyroby ze złota.

Rozwój sieci sprzedaży wspomagany jest przez dofinansowanie, jakie może uzyskać przyszły partner Ada Plus na uruchomienie działalności.
- Kolejne sklepy franczyzowe i stoiska partnerskie to dla nas olbrzymi powód do radości, ale mamy również świadomość, że naszych partnerów mogłoby być więcej. Poważnie zastanawiamy się, w jakiej mierze możemy im pomóc finansowo w otwieraniu nowych punktów. Dlatego zdecydowaliśmy się zaproponować przyszłym partnerom bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 15-50 tys. zł, w zależności od wysokości wkładu własnego – wyjaśnia Marzena Łyszcz.

Przystąpienie do sieci Ada Plus nie wiąże się z żadnymi opłatami, partnerzy muszą jednak samodzielnie sfinansować zatowarowanie swojego stanowiska. Kwota inwestycji w mini stoisko wynosi 3-5 tys. zł, zaś zatowarowanie większego punktu to wydatek ok. 10 tys. zł. Inwestycja w sklep z biżuterią Ada Plus wymaga od partnera zakupów na kwotę ok. 100 tys. zł.

(mak)