07.01.2013

Kurier w abonamencie

Za nami grudzień, najgorętszy okres dla firm kurierskich. Partnerzy Siódemki zyskali wsparcie w postaci nowej oferty.

Nowa oferta Siódemki to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania firm, ale także sposób na łagodne zakończenie świątecznego boomu kurierskiego. Do końca lutego klienci mogą wykupić jeden z dwóch rocznych abonamentów na usługi kurierskie. W ramach stałej kwoty (300 lub 650 zł) można wysłać odpowiednio 24 lub 54 przesyłki. Cena paczki w abonamencie jest bardzo konkurencyjna, gdyż nie przekracza 12,50 zł.
- Warto podkreślić, że klient nie jest zmuszony deklarować miesięcznej liczby wysyłek – mówi Marcin Kruszyński, PR Manager Siódemki. - Za wszystkie wysłane w ciągu miesiąca paczki, klient zapłaci na podstawie zbiorczej e-faktury z odroczonym terminem płatności, za pośrednictwem systemu płatności on-line.

kurier z przesyłką Fot. Siódemka

Zarówno Siódemka, jak i X-press Couriers to firmy kurierskie rozwijane przez franczyzę. Strukturę tej pierwszej tworzy 40 lokalnych oddziałów, zaś druga niedawno otworzyła swój 21. punkt.

Jednak nie wszystkie firmy kurierskie odczuwają sezonowość. Franczyzowa X-press Couriers, z racji, iż większość jej kontrahentów to firmy, nie odnotowuje dużych spadków obrotu.
- Ponieważ większość usług świadczymy klientom z segmentu B2B, a nie B2C, dlatego nie odnotowujemy istotnych sezonowych spadków obrotu. Mimo to, największy popyt odnotowujemy w grudniu – dodaje Adam Tomczak, prezes firmy X-press Couriers.

Zarówno Siódemka, jak i X-press Couriers to firmy kurierskie rozwijane we franczyzie. Strukturę tej pierwszej tworzy już 40 lokalnych oddziałów oraz zespół 3 tys. pracowników i kurierów. Partnerami sieci zostają osoby prowadzące placówki handlowe i usługowe, które mieszczą się w pobliżu często uczęszczanych miejsc, takich jak galerie, dworce, czy biurowce. Umowy na świadczenie usług odbioru i dostawy paczek firma podpisuje zarówno z indywidualnymi przedsiębiorcami, jaki i z sieciami. Dzięki współpracy przedsiębiorcy mogą poprawić konkurencyjność prowadzonej działalności.

Z kolei X-press Couriers poszukuje lokali o powierzchni 20-30 m2 w budynkach klasy A. Koszt licencji plus wyposażenie typowego X-Store to inwestycja rzędu 20-25 tys. zł. Franczyzobiorca może także kupić licencję i działający już sklep. Ostatnie otwarcie nowej placówki miało miejsce pod koniec października ubiegłego roku w Gdańsku. Właśnie tam powstał 21. X–Store, którym zarządza franczyzobiorca.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora