16.01.2013

Nieśmiały doradca finansowy

Brak wiary w siebie partnerów DG-Inwest ma im zrekompensować cykl szkoleń. Czy to wystarczy?

Doradcy DG-Inwest podpowiadają klientom jak na korzystnych warunkach zawrzeć umowę leasingu, kredytu, factoringu, czy umowę z biurem rachunkowym. Kadra wykwalifikowanych doradców finansowych i podatkowych funkcjonuje już w ponad stu lokalizacjach w Polsce, zdecydowana większość z nich działa na licencji. Docelowo liczba partnerów ma się jeszcze potroić. Aby zostać partnerem DG-Inwest trzeba przygotować się na wydatek rzędu 8 tys. zł, z czego 5 tys. zł to opłata franczyzowa, zaś 3 tys. zł wystarczy na wyposażenie jednego stanowiska pracy.

Partner DG-Inwest doradza klientowi.

DG-Inwest działa na rynku doradztwa finansowego od 18 lat. W najbliższych tygodniach powstaną biura w Stalowej Woli, Katowicach i Wałbrzychu.

- Największym problemem partnerów jest po prostu brak wiary w siebie – twierdzi Leszek Gawryczuk, dyrektor finansowy DG-Inwest. - Dlatego przygotowaliśmy dla nich wsparcie w postaci stałej opieki pracowników centrali oraz oddziałów terenowych. Pomagają oni w pozyskaniu klientów oraz pokierują każdą transakcją realizowaną przez partnera. Jednocześnie zapewniamy serię szkoleń, które w ciągle zmieniającej się branży finansowej są niezbędne. Inną formą wsparcia jest udostępnienie programu DG CRM, umożliwiającego korzystanie on-line z pełnego vademecum wiedzy potrzebnej partnerowi.

Aby wykluczyć konieczność przyuczania partnera do nowej roli przedsiębiorca powinien pochwalić się zdobytym wcześniej doświadczeniem sprzedażowym lub doświadczeniem pracy w branży finansowej. Placówki DG-Inwest powstają w miastach liczących kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. W grę wchodzą strefy miasta położone poza centrum, aczkolwiek z dostępem do parkingu. Lokale o powierzchni 20-40 m2 powinny być położone na parterze.

- Powoli wychodzimy z kryzysu. Kursy walut stopniowo się obniżają, a złotówka umacnia się. Niestety czasami pojawiają się problemy w niektórych krajach, czego negatywne konsekwencje też odczuwamy na własnej skórze. Aczkolwiek firmy coraz chętniej inwestują i, co za tym idzie, potrzebują finansowania. Nasi doradcy podpowiedzą optymalne rozwiązania dostosowane do ich modelu biznesowego. Banki otwierają się na klientów, jednak większość z nich jest wyspecjalizowana w określonych branżach. Klienci już coraz częściej korzystają z wyspecjalizowanych i renomowanych doradców finansowych, aby wybrać i dopasować właściwy produkt finansowy - podsumowuje Leszek Gawryczuk.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0