19.01.2013

Szklarz na licencji

NordGlass serwisuje milion szyb rocznie. Firma wie, jak dotrzeć do kierowców zmuszonych do wymiany szyby.

Firma NordGlass z siedzibą w Koszalinie produkuje szyby czołowe do ponad 1300 najpopularniejszych modeli samochodów i dystrybuuje je w całej Europie oraz poza jej granicami. Producent posiada także największą w Polsce sieć serwisową, która liczy obecnie ponad 120 punktów. Większość z nich prowadzą franczyzobiorcy.

Placówka NordGlass z zewnątrz

Dywersyfikacja oferty o usługi wymiany i naprawy szyb samochodowych jest dla wielu franczyzobiorców szansą na rozwój prowadzonej działalności.

- Naszym partnerom franczyzowym gwarantujemy efektywne metody prowadzenia przedsiębiorstwa. Oferujemy im profesjonalne szkolenia, innowacyjne zaplecze, wsparcie z zakresu najnowszych technologii oraz kampanie promocyjne umożliwiające dotarcie do szerszej grupy potencjalnych klientów, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych - mówi Marek Grabowski, dyrektor handlowy w firmie NordGlass.

NordGlass możliwość przystąpienia do sieci franczyzowej zapewnia zarówno dużym punktom serwisowym, jak i samodzielnym przedsiębiorcom. Współpracę z firmą podejmują m.in. warsztaty samochodowe, lakiernicze, blacharskie, myjnie, jak również z dealerzy samochodowi, prywatni właściciele punktów autonaprawy, wulkanizacji i serwisów klimatyzacji. Większość partnerów posiada doświadczenie w branży motoryzacyjnej, lecz nie jest to wymóg konieczny. Warunkiem przystąpienia do sieci jest wniesienie wstępnej opłaty franczyzowej w wysokości 35 tys. zł oraz dysponowanie odpowiednim lokalem.

Sporą część klientów korzystających z punktów serwisowych NordGlass stanowią osoby dokonujące likwidacji szkody z ubezpieczenia. Firma od lat współpracuje z większością firm ubezpieczeniowych w Polsce, które oferują ubezpieczenie AC oraz dodatkowe ubezpieczenie szyb. Stały dopływ zleceń sprawia, że NordGlass serwisuje milion aut rocznie. Korzyści z tego tytułu odnoszą również franczyzobiorcy.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora