Sphinx z Pepsi, Hard Rock Cafe z Żywcem

Na wartość kontraktu wpływa przede wszystkim liczba sprzedanych w lokalach sieci hektolitrów napojów.
Piątek
01.02.2013
Dostawcy napojów walczą o umowy z sieciami restauracji. Wartości kontraktów sięgają milionów złotych.
 

Spółka Sfinks Polska, do której należą sieci Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło podpisała na początku roku umowę z PepsiCo, dostawcą napojów. Przez 5 najbliższych lat koncern będzie dostarczać soki, napoje gazowane i wodę do lokali zarządzanych przez Sphinxa. Wartość kontraktu szacowana jest na 25 mln zł. Współpracę z PepsiCo Sfinks rozpoczął w 2006 roku.
- Jesteśmy zadowoleni ze wspólnie przeprowadzanych akcji sprzedażowo-marketingowych. Nasz produkty uzupełniają się, bo są skierowane do podobnych grup docelowych – komentuje Bogdan Bruczko, wiceprezes zarządu Sfinks Polska.

Podobnie wygląda zawieranie umów na dostawę napojów alkoholowych. Grupa Żywiec współpracuje w tym zakresie z kawiarniami Empik Cafe, lokalami Hard Rock Cafe, hotelami Qubus, Sheraton oraz salonami gier Fantasy Park. Jeśli chodzi o sieci franczyzowe, Żywiec dostarcza piwa, mocniejsze alkohole oraz wody i soki do pizzerii Fabryki Pizzy i Da Grasso. Na wartość kontraktu wpływa przede wszystkim liczba sprzedanych w lokalach sieci hektolitrów piwa oraz innych alkoholi. Grupa Żywiec przekazuje swojemu klientowi lodówkę oraz nalewaki z logotypem firmy. Zakup stolików, krzeseł i parasolów leży już po stronie restauratora. Kontrakt z dostawcą zawiera dokładne instrukcje dotyczące ekspozycji piw. Grupa Żywiec dostarcza także swoje produkty na różnego rodzaje eventy.

Również Kolporter o kolejne 2 lata przedłużył kontrakt z PepsiCo. W ramach umowy PepsiCo zapewnia kompleksową obsługę punktów sprzedaży w trzech kanałach dystrybucyjnych Kolportera – salonikach prasowych, sieci sklepów spożywczych Dobry Wybór oraz nowej sieci franczyzowej - Traf Press. Koncern dostarcza Kolporterowi napoje gazowane (Pepsi, Mirinda, 7 UP, Schweppes), wodę mineralna Górska Natura, napoje energetyczne Adrenaline Mountain Dew i Rockstar, Lipton Ice Tea oraz soki Toma.

Nie trzeba działać w ramach sieci, żeby nawiązać z firmą współpracę. Do dostawców zgłaszają się przedsiębiorcy prowadzący swój lokal samodzielnie. Przedstawiciele regionalni firm docierają również do nich.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018