04.02.2013

Ukraiński rekord

Top Secret osiąga celujące wyniki na wschodzie. W Polsce mimo niższej marży obroty także rosły.

Top Secret świetnie radzi sobie za wschodnią granicą. W grudniu sklep własny sieci, zlokalizowany w centrum handlowym Ocean Plaza w Kijowie ustanowił nowy rekord ukraińskiej sprzedaży miesięcznej. Wcześniejszy rekord sprzedaży należał do sklepu Cherson. Prymusem jest również najmłodsze ukraińskie dziecko Top Secret – sklep w Dream Town w Kijowie, który może się poszczycić rekordowymi, jak na ukraiński rynek, obrotami dziennymi.

Wnętrze sklepu Top Secret w nowej aranżacji.

Na koniec 2012 roku w segmencie modowym Redan działało 230 sklepów własnych i franczyzowych.

Grudzień w ogóle był dla łódzkiej sieci bardzo dobrym miesiącem. W ciągu ostatniego miesiąca 2012 roku obroty Redanu wzrosły o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 55 mln zł. Dobrze poradził sobie zwłaszcza segment modowy, a więc marki Top Secret, Troll i Drywash. W porównaniu z poprzednim rokiem obroty sieci wzrosły o 1/3 i wyniosły 27,5 mln zł. Spadła jednak marża handlowa, która wyniosła 48 proc., czyli o 5 punktów procentowych mniej niż w roku poprzednim. Na koniec 2012 roku w segmencie modowym Redan działało 230 sklepów własnych i franczyzowych.

- Klienci bardzo dobrze przyjęli wprowadzone przez nas w grudniu obniżki sezonowe. Odbiło się to jednak na spadku osiąganej przez nas marży handlowej – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu spółki Redan.

(mak)