Partner w pończochach

Polskie trykoty, oprócz rodzimego rynku, podbijają także inne europejskie kraje. Można je nabyć również nawet na drugim końcu świata w Mongolii czy Australii.
Wtorek
05.02.2013
Gatta uruchomiła swój setny sklep. W tym roku firma koncentruje się na franczyzie.
 

Produkty marki Gatta to nie tylko rajstopy i pończochy, ale również bielizna, kostiumy kąpielowe oraz skarpetki. Mają one już wyrobioną pozycję wśród klientek, ale coraz więcej artykułów jest dedykowanych także dla mężczyzn. Za rozwój sieci firmowych sklepów odpowiada właściciel marki, firma Farex. W ubiegłym roku sieć otworzyła kilka sklepów franczyzowych i poszukuje kolejnych partnerów.

- W dalszym ciągu planujemy rozwój własnych i franczyzowych salonów Gatta. Liczba sklepów na koniec 2012 wyniosła 100, z czego 5 placówek było prowadzone przez partnerów – mówi Bogdan Nowicki, dyrektor sprzedaży detalicznej Gatta. - W 2013 roku planujemy nowe otwarcia, z przewagą franczyzowych. Okazuje się, że nasz koncept został doceniony przez obecnych i przyszłych partnerów, jako dobry pomysł na rodzinny biznes.

Franczyzobiorca podejmując współpracę z siecią może liczyć na pomoc w doborze lokalizacji, jak i w wyposażeniu i uruchomieniu salonu. Szkolenie personelu, wsparcie marketingowe oraz umieszczenie adresu placówki na stronie internetowej to także elementy pakietu franczyzowego. Wielkość lokalu, w którym franczyzobiorca zamierza otworzyć własny salon ma duży wpływ na wysokość inwestycji. Wynika to z faktu, iż to partner pokrywa koszt projektu aranżacji, wykonania mebli oraz zatowarowania sklepu. Oprócz niezbędnych środków, franczyzobiorca powinien mieć także doświadczanie w handlu.

Oprócz otwierania nowych salonów, Gatta postanowiła również stworzyć kilka obiektów w koncepcji Premium. W tym roku zmodernizowanych ma zostać kilka działających sklepów oraz wszystkie nowo otwierane mają mieć już w nową formę. - Dokonujemy stopniowej rearanżacji dobrze funkcjonujących salonów Gatta na nowy koncept Premium. Przykładem mogą być sklepy w łódzkiej Manufakturze, wrocławskim Magnolia Park, czy Galerii Krakowskiej – dodaje Bogdan Nowicki.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Sieć dobrze przemyślana /19.05.2018

Staramy się do minimum ograniczyć ryzyko nieudanych inwestycji, zwłaszcza we franczyzie – mówi Adam Miłosiński, menadżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Gatta.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Piotr Polk na Targach Franczyza /04.10.2017

Gościem specjalnym Forum Edukacyjnego na XV Targach Franczyza będzie Piotr Polk, aktor i właściciel marki meblarskiej „by Polk”.

Sprawdzone pomysły na firmę w zasięgu ręki /28.10.2017

15. Targi Franczyza za nami. Po nich czas na katowickie targi Pomysł na firmę. Ich kolejna edycja już wiosną.

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018