08.02.2013

Muszkieterowie wkraczają na Lubelszczyznę

W Tomaszowie Lubelskim został otwarty pierwszy supermarket Bricomarché w woj. lubelskim.

Ekspansja Grupy Muszkieterów na wschód rozpoczęła się w ubiegłym roku, kiedy to przedstawiciele tej sieci rozpoczęli poszukiwania chętnych do uruchomienia własnego supermarketu w tym regionie. Teraz możemy oglądać pierwsze efekty ich poszukiwań. Pierwsze w tym roku otwarcie odbyło się 6 lutego w Tomaszowie Lubelskim. Nowy sklep to 87. supermarket typu „dom i ogród” działający w sieci tworzonej przez Grupę Muszkieterów. W ubiegłym roku sieć otworzyła osiem supermarketów Bricomarché, w tym roku planuje podwojenie tej liczby.

Bricomarche w Tomaszowie Lubelskim.

Sklep Bricomarché w Tomaszowie Lubelskim jest 87. sklepem typu "dom i ogród" działającym w ramach Grupy Muszkieterów.

- Dodatkowo Grupa Muszkieterów konsekwentnie realizuje koncepcję tworzenia kompleksów handlowych, tzw. Rynków Muszkieterów. Dlatego również w Tomaszowie Lubelskim klienci będą mogli zrobić zakupy w znajdujących się obok siebie supermarketach Bricomarché i Intermarché – zapowiada Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik dyrekcji komunikacji informacji Grupy Muszkieterów.

Nowy sklep na Lubelszczyźnie ma 2 tys. m2 powierzchni, która podzielona jest na cztery główne działy: budowanie, dekoracja, majsterkowanie oraz ogród. Klienci mogą wybierać spośród 24 tys. produktów. Kupujący mogą także korzystać z dodatkowych usług świadczonych w sklepie oraz zostawić samochód na jednym ze 170 miejsc parkingowych w pobliżu sklepu.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 181 supermarketów Intermarché oraz 87 sklepów Bricomarché  jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce w segmencie supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.

(mak)