12.02.2013

Z kiosku na salony

Eurokiosk nagradza najlepszych franczyzobiorców i zapowiada otwarcia lokali swoich 4 konceptów.

Eurokiosk, Euro-Salon Prasowy, Euro Cafe i Euro Snack, to cztery koncepty, które rozwijane są przez spółkę Eurokiosk. Dwie pierwsze marki specjalizują się w dystrybucji prasy i różnią się wielkością placówek. Eurokiosk, to niewielkie kioski zlokalizowane przy głównych ciągach komunikacyjnych Poznania. Większą powierzchnię mają Euro-Salony Prasowe, gdzie można wejść do środka i dokonać zakupów w komfortowych warunkach. To obecnie wiodąca marka sieci. Oprócz dwóch wcześniejszych marek działają jeszcze koncepty gastronomiczne – Eurocafe i Euro-Snack. Oba koncepty mieszczą się w sąsiedztwie salonów prasowych. Łącznie firma Eurokiosk zarządza blisko 150 punktami sprzedaży detalicznej mieszczącymi się głównie na terenie zachodniej Polski. W ubiegłym roku sieć Eurokiosk powiększyła się o 20 nowych punktów sprzedaży.

Sprzedawca w salonie prasowym Eurokiosk Fot. Eurokiosk

Łącznie firma Eurokiosk zarządza blisko 150 punktami sprzedaży detalicznej mieszczącymi się głównie na terenie zachodniej Polski.

Każdego roku firma Eurokiosk wybiera franczyzobiorcę, który osiągnął najlepsze wyniki. Tytuł Franczyzobiorcy Roku 2012 otrzymała Wioletta Pasturczak, która od 3 lat prowadzi Euro-salon Prasowy w Murowanej Goślinie w Wielkopolsce. Jak sama przyznaje, we franczyzie ważne jest nie tylko znalezienie sposobu na dotarcie do potencjalnych klientów punktu sprzedaży i ale przede wszystkim utrzymywanie z nimi dobrych relacji. Ze względu na specyfikę działalności istotna staje się w niej także umiejętność połączenia dwóch różnych funkcji – właściciela firmy oraz jej pracownika. Przydatne w tym wypadku mogą okazać się dotychczasowe umiejętności zawodowe.

- Z franczyzą miałam kontakt już wcześniej jako pracownik salonu prasowego. Pomysł na biznes wydawał mi się ciekawy, dlatego też zdecydowałam się wykorzystać zdobyte doświadczenie i otworzyć własny punkt sprzedaży – dodaje Wioletta Pasturczak. - Potrzebowałam czasu, aby wdrożyć się we wszystkie kwestie związane z prowadzeniem własnej działalności. Z perspektywy czasu oceniam pozytywnie ten wybór.

(mak)