18.02.2013

Warszawa bez zdrowej żywności

Ze stolicy zniknął jeden ze sklepów Organic Farma Zdrowia.

W sieci Organic Farma Zdrowia działa obecnie 21 sklepów, zlokalizowanych w dziewięciu polskich miastach. Delikatesy sprzedają przede wszystkim ekologiczną żywność, ale miłośnicy zdrowego stylu życia mogą się tu również zaopatrzyć w ekologiczne kosmetyki oraz środki czystości. W ofercie sklepów znajduje się blisko 4,5 tys. produktów.

Zdjęcie punktu systemu Organic Farma Zdrowia Fot. Organic Farma Zdrowia

W 9 polskich miastach działa 21 sklepów z produktami ekologicznymi Organic Farma Zdrowia.

Na początku lutego mieszkańcy stolicy stracili jeden ze sklepów z ekologicznymi produktami. Z mapy sieci zniknęła placówka przy al. KEN w Warszawie.
- Zamknięcie sklepu wynikało ze słabo skomercjalizowanej galerii handlowej, w której się znajdował - po prostu trafiało tu mało naszych potencjalnych klientów – tłumaczy Katarzyna Szewczyk, kierownik ds. PR sieci Organic Farma Zdrowia.

Mieszkańcy stolicy nie zostaną jednak odcięci od zdrowej żywności, w tym mieście działa bowiem jeszcze osiem placówek Organic Farma Zdrowia. W planach rozwojowych sieci jest też uruchomienie dwóch kolejnych sklepów – w Katowicach oraz w Warszawie. Ekologicznych specjałów mogą spróbować również Krakusi, którzy od grudnia ubiegłego roku mogą robić zakupy w najnowszej placówce Organic Farma Zdrowia. Ubiegły rok był dla spółki bardzo dobry pod względem finansowym. Sprzedaż za cały 2012 rok wyniosła ok. 37,8 mln zł, co oznacza blisko 20 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku i stanowi rekord spółki.

(mak)