Sklep Komputronik Megastore ma być „wielofunkcyjnym centrum nowoczesnych technologii" i konkurować z takimi markami jak Media Markt i Saturn.
Środa
13.02.2013
Prace nad pierwszym sklepem wielkopowierzchniowym już trwają. Niestety, Komputronik Megastore nie otworzą franczyzobiorcy.
 

Grupa Kapitałowa Komputronik, jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w Polsce, rzuca wyzwanie wielkopowierzchniowym marketom elektronicznym. Jak podaje gazeta.pl, spółka wynajęła w warszawskim Centrum Handlowym Jupiter powierzchnię o wielkości 2 tys. m2 i zamierza uruchomić na niej swój pierwszy wielkoformatowy sklep. Ma on nosić nazwę Komputronik Megastore i będzie konkurował w segmencie, w którym prym wiodą marki takie, jak Saturn i Media Markt.

Prezes Komputronika, Wojciech Buczkowski, zapowiada, że docelowo na krajowym rynku powstanie sześć punktów pod szyldem Komputronik Megastore. Po Warszawie przyjdzie czas na Poznań. Sklepy mają odróżniać się od konkurencji lepszą jakością obsługi, a także niższymi cenami. Wiadomo natomiast, że punkty Megastore nie będą otwierane na licencji.

- Projekt Megastore jest rozwiązaniem innowacyjnym z olbrzymim potencjałem. Wymaga jednak znacznego zaangażowania finansowego i ścisłego powiązania biznesowego, dlatego planujemy rozwinąć go w oparciu o własne struktury sprzedaży - mówi Bernard Bocian, dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Komputronik. - Megastore jest formatem przewidzianym dla większych aglomeracji. W mniejszych miejscowościach mamy silną pozycję zbudowaną w oparciu o sieć sklepów franczyzowych, którą rozwijamy i wzmacniamy, zacieśniając współpracę z franczyzobiorcami i często zastępując ten model współpracy kooperacją na zasadach agencyjnych.

Sieć Komputronika liczy obecnie ponad 220 salonów, z których 39 zlokalizowanych jest na terenie centrów handlowych. Ostatnie otwarcie w sieci miało miejsce pod koniec stycznia w warszawskiej CH Warszawa Wileńska.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Salon z telefonami i akcesoriami GSM

Pamiętaj, że żyjemy w czasach internetu. Dlatego pamiętaj o sklepie internetowym i sprzedaży wysyłkowej. mniej więcej jak robi to https://www.telefon4u.pl/ To...

5 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Franczyza z Komputronik - czy to się może opłacać?

Zanim założysz firmę zobacz jakie kroki trzeba wykonać przed założeniem firmy a dopiero później zrób analizę rynku. To jest podstawa.

9 wypowiedzi
ostatnia 14.04.2018
Play rośnie w oczach

Play on happy room Bubblebox, game info & screenshots. Play on geometry dash!

2 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2018
Play ma plan

To bardzo dobrze. Bardzo lubię tę firmę.______________________________http://uniwersytetekonomiczny.wroclaw.pl

3 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Play ma plan

Plants Vs. Zombies Online: Grow defensive plants to keep zombies away from your house! - Play Plants vs. Zombies for Free, and Have Fun!

3 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Informatyk z lokalem - jaki biznes?

Myślę że dobrze jakbyś na początek zaoferował serwis i naprawe a może w przyszłości po załatwieniu okreslonego kapitału możesz spóbować zrobić coś takiego...

24 wypowiedzi
ostatnia 16.03.2018
Informatyk z lokalem - jaki biznes?

Może pomysłem będzie coś związanego z dronami? Drony z roku na rok zyskują na popularności. Coraz lepsze konstrukcje wyposażone w szereg nowych rozwiązań sprawiły,...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.03.2018
Play się opłaca?

Dzisiaj większość sieci się opłaca. Ceny mają podobne.

4 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
zobacz więcej na forum