Sklep Komputronik Megastore ma być „wielofunkcyjnym centrum nowoczesnych technologii" i konkurować z takimi markami jak Media Markt i Saturn.
Środa
13.02.2013
Prace nad pierwszym sklepem wielkopowierzchniowym już trwają. Niestety, Komputronik Megastore nie otworzą franczyzobiorcy.
 

Grupa Kapitałowa Komputronik, jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w Polsce, rzuca wyzwanie wielkopowierzchniowym marketom elektronicznym. Jak podaje gazeta.pl, spółka wynajęła w warszawskim Centrum Handlowym Jupiter powierzchnię o wielkości 2 tys. m2 i zamierza uruchomić na niej swój pierwszy wielkoformatowy sklep. Ma on nosić nazwę Komputronik Megastore i będzie konkurował w segmencie, w którym prym wiodą marki takie, jak Saturn i Media Markt.

Prezes Komputronika, Wojciech Buczkowski, zapowiada, że docelowo na krajowym rynku powstanie sześć punktów pod szyldem Komputronik Megastore. Po Warszawie przyjdzie czas na Poznań. Sklepy mają odróżniać się od konkurencji lepszą jakością obsługi, a także niższymi cenami. Wiadomo natomiast, że punkty Megastore nie będą otwierane na licencji.

- Projekt Megastore jest rozwiązaniem innowacyjnym z olbrzymim potencjałem. Wymaga jednak znacznego zaangażowania finansowego i ścisłego powiązania biznesowego, dlatego planujemy rozwinąć go w oparciu o własne struktury sprzedaży - mówi Bernard Bocian, dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Komputronik. - Megastore jest formatem przewidzianym dla większych aglomeracji. W mniejszych miejscowościach mamy silną pozycję zbudowaną w oparciu o sieć sklepów franczyzowych, którą rozwijamy i wzmacniamy, zacieśniając współpracę z franczyzobiorcami i często zastępując ten model współpracy kooperacją na zasadach agencyjnych.

Sieć Komputronika liczy obecnie ponad 220 salonów, z których 39 zlokalizowanych jest na terenie centrów handlowych. Ostatnie otwarcie w sieci miało miejsce pod koniec stycznia w warszawskiej CH Warszawa Wileńska.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Sferis powiększa sieć

Great share, your blog is awesome! Dream League Soccer 2018 Kits

8 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

8 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018