14.02.2013

Kto zarabia na Walentynkach?

Przedsiębiorcy kochają Walentynki, dlatego dobrze się do nich przygotowują. Robią to z miłości... do pieniędzy.

Specjalne menu w lokalach, kupony promocyjne do wykorzystania 14 lutego, czerwone upominki w kształcie serca w sklepach o różnych profilach działalności. Przedsiębiorcy w pierwszej połowie lutego zabiegają o klientów na różne sposoby. Trudno znaleźć lokal, który nie przygotował wystroju lub specjalnej oferty na ten dzień. Nie ma się czemu dziwić, bo przychody wielu przedsiębiorców poszybują dziś w górę. Święty Walenty spada biznesmenom z nieba z ratunkiem na poświąteczny zastój w interesie.

Serce i Rozum.

W dzień zakochanych zarobić można także na samotnych. Coraz większą popularnością cieszą się klubowe imprezy dla singli.

Święto masowego konsumpcjonizmu jakim są Walentynki jest dla restauratorów wymarzona okazją do zapełnienia lokalu. Za kolację przy świecach w eleganckiej jadłodajni inkasują nawet po kilkaset złotych. Sieci franczyzowe również biorą udział w tej rywalizacji. Do przyciągnięcia klientów wykorzystują głównie specjale menu i kupony promocyjne.

- Choć Walentynki to w Polsce nadal stosunkowo młody zwyczaj, zapewne wiele osób zaplanuje na ten dzień jakieś "wyjście". Część z nich na pewno zechce uczcić go kolacją we dwoje, dla innych to po prostu sposobność do towarzyskiego spotkania w gronie przyjaciół, a nasze restauracje stały się już tradycyjnym miejscem celebrowania tej okazji - mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska.

Marki należące do Sfinks Polska, przygotowały walentynkową ofertę specjalną w postaci kuponów upominkowych. Klienci, którzy odwiedzą 14 lutego restauracje Sphinx, WOOK lub Chłopskie Jadło do każdego rachunku otrzymają bon upoważniający do 25-proc. rabatu. Sfinks pewnie obawia się, że zakochani prędko nie wrócą, dlatego ze zniżki będzie można skorzystać przy kolejnej wizycie. Taką samą formę upominków wprowadziła sieć pizzerii Da Grasso.

Dzień 14 lutego z uśmiechem na ustach kończą przede wszystkim kurierzy, cukiernicy, kwiaciarze oraz właściciele sklepów z upominkami i bielizną. Kolejnym dniem w kalendarzu, który da zarobić przedsiębiorcom będzie Dzień Kobiet.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora