18.02.2013

Inwestują w Polsce, zarabiają w Europie

Na Podkarpaciu powstał pierwszy sklep Bricomarché. Francuski właściciel marki zanotował w zeszłym roku prawie 40 mld euro obrotów.

Grupa Muszkieterów, zarządzająca rozwojem marketów z artykułami budowlanymi i wykończeniowymi Bricomarché, celuje w rynki wschodniej Polski, na których do tej pory nie zaznaczała swojej obecności. Po niedawnym otwarciu w Lublinie przyszedł czas na Nisko w województwie podkarpackim. Uruchomiony tam sklep jest 88 placówką sieci w Polsce i pierwszym w tym regionie.

Sklep Bricomarche w Nisku

Sklep Bricomarché w Nisku jest 88 punktem sieci sklepów dla domu i ogrodu w Polsce.

- Województwa wschodniej Polski zmieniają się na naszych oczach: lokalizowanych jest tutaj coraz więcej inwestycji, rozkwita turystyka, rozwija się handel. To olbrzymi potencjał także dla rynku supermarketów – wyjaśnia Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Sklep w Nisku ma powierzchnię przekraczającą 1,6 tys. m2. Produkty z działu budowlanego są też eksponowane pod wiatą przy markecie, a także na terenie liczącego 1,2 tys. m2 ogrodu. Klienci mają do dyspozycji darmowy parking i trzy kasy zakupowe. Placówka zatrudnia 30 osób.

Własny market pod szyldem Bricomarché można otworzyć dysponując własnymi środkami w wysokości 400 tys. zł. Franczyzobiorcy marki wchodzą w skład Grupy Muszkieterów, zrzeszenia przedsiębiorców kierujących rozwojem sieci. Oprócz zarządzania własnym sklepem poświęcają dwa dni w tygodniu na wykonywanie obowiązków w centrali sieci.

Działalność grupy prowadzona jest w ośmiu krajach w Europie. Poza Polską zarządzane przez nią markety budowlane Bricomarché oraz spożywcze Intermarché działają w Belgii, Bośni i Hercegowinie, Francji, Kosowie, Polsce, Portugalii, Rumunii oraz Serbii. W 2012 roku obroty Grupy sięgnęły 39,1 mld euro - o 5,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Rok 2012 był pomyślnym czasem dla naszych przedsiębiorców i pracowników. Dobre wyniki osiągnęliśmy zwłaszcza w sektorze spożywczym we Francji. Dzięki temu możemy potwierdzić dzisiaj trwałość naszego modelu rozwoju, który z pewnością przyczynił się sukcesu zaobserwowanego w ciągu ostatnich miesięcy. Jesteśmy przygotowani do podjęcia kolejnych działań, naszym zamiarem jest kontynuowanie tendencji wzrostowej w 2013 r. - zapowiada Jean-Pierre Meunier, prezes Spółki Cywilnej Muszkieterów.

(gum)