Od 20 do 50 tys. zł wynosi inwestycja w biuro sieci Kancelarie Prawne Omega.
Środa
20.02.2013
Spółka Kancelarie Prawne Omega znalazła sposób na pozyskanie nowych klientów.
 

Do niedawna Kancelarie Prawne Omega oferowała wyłącznie usługi prawne, m.in. w zakresie spraw cywilnych, rodzinnych, o podział majątku, udzielała porad prawnych, sporządzała pisma i reprezentowała klientów przed sądem, jak również prowadziła postępowania o dochodzenie odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Franczyzodawca postanowił jednak poszerzyć zakres działalności o obrót nieruchomościami.

- Mimo załamania na rynku nieruchomości, połączenie kancelarii prawnej z biurem obrotu nieruchomościami może być wyjątkowo udanym mariażem – mówi Jarosław Panasiuk, prezes zarządu Omega Kancelarie Prawne. - Rynek jest wymagający, czasy są trudne. Każdy z nas chce wydawać pieniądze w najbardziej bezpieczny sposób. Nic dziwnego, że sprzedający lub kupujący nieruchomość czują się bardziej komfortowo, jeśli dodatkowo mają zagwarantowaną obsługę prawną. Mogą w jednym miejscu rozwiązać problemy związane np. z podziałem majątku i zaraz potem sprzedać kamienicę, która była przedmiotem podziału. Mogą też sprawdzić stan prawny nieruchomości, czyli np. czy lokal nie ma obciążeń kredytowych. Kompleksowa obsługa przyciąga klientów, a poszerzenie portfolio usług daje dużą przewagę konkurencyjną.

Poszerzenie działalności nie pociąga za sobą żadnych kosztów – centrala pomaga w zdobyciu doświadczonych pracowników. Firma posiada również licencje niezbędne do świadczenia usług w zakresie obrotu nieruchomościami. Doradcy otrzymują telefon, oprogramowanie CRM oraz miejsce do pracy w kancelariach.

W sieci Kancelarii Prawnych Omega działa obecnie 9 biur własnych i 11 franczyzowych. Franczyzobiorca powinien posiadać lokal (własny lub wynajmowany) o powierzchni od 30 do 70 m2 (minimum dwa pomieszczenia na parterze lub pierwszym piętrze, w niedalekiej odległości od sądów). Kapitał niezbędny do uruchomienia własnej kancelarii waha się od 20 do 40 tys. zł.

(awh)