Franchise EXPO 2002

Sobota
30.03.2002
W dniach 15-18 marca, już po raz 21 odbyły się w Paryżu targi franchisingowe Franchise EXPO 2002. Są one największymi targami tego typu w Europie i czwartymi na świecie.
 

W 2001 roku liczba odwiedzających sięgnęła 27 000. Niekończące się kolejki świadczyły o olbrzymim zainteresowaniu frachisingiem. W roku bieżącym liczbę rekord oglądalności z zeszłego roku został pobity trzeciego dnia targów.

„Zwiedzającymi są niezależni handlowcy, nie będący w stanie stawić czoła konkurencji, a także osoby w wieku od 30 do 45 lat, które chcą zmienić status zawodowy” - tłumaczy Eter A.AEPALI, prezes firmy 5rSec, dynamicznej firmy franchisingowej.
„Franchising oferuje dobrą receptę na sukces, co jest ważne w obecnie trudnym klimacie gospodarczym i dlatego przyciąga tak wiele osób. Franchise Expo 2002 daje szansę na uzyskanie informacji na temat tej formy działalności, zapoznanie się z nowymi koncepcjami i różnymi jej aspektami prawnymi czy finansowymi” - twierdzą organizatorzy.

Z roku na rok o około 10 proc. wzrasta także liczba wystawców. W tegorocznej edycji, targi gościły około 330 franchisodawców z różnych sektorów gospodarki, a także innych kreatorów francuskiego rynku np. firmy finansowe, konsultingowe, ubezpieczeniowe, wyspecjalizowane w marketingu czy szkoleniach.

Frachise Expo jest równocześnie witryną wszelkiego rodzaju ekstrawaganckich pomysłów. I tak, na przykład, Amerykanie zachwalali sieć czyszczącą plamy od gum do żucia. Inny franchisodawca - Touch Line - zaproponował masaże na stanowisku pracy (pracownik nie zdejmując ubrania siada na krześle przodem do oparcia, a masażysta relaksuje jego ciało). Na targach nie zabrakło firm dbających o zachowanie piękności. Nowym gościem z tej branży była Dominique Torrez, sieć salonów zajmujących się nakładaniem sztucznych paznokci.

Największą inspiracją nowych koncepcji, prezentowanych na tegorocznych targach, były dzieci. To jest branża, które będą rozwijać się najdynamiczniej w ciągu najbliższych lat. Przykładem jest firma Babble Circus - sieć produkująca wysokiej jakości przebarwne, „barokowe” meble dla dzieci. Notabene - Babble Circus otrzymała w ostatni piątek nagrodę dla najlepiej rozwijającej się firmy franchisingowej. Franchise Expo gościł po raz pierwszy - Lollipops - firmę specjalizującą się w akcesoriach dla dzieci, a także firmę - Tubi Tuba - której koncept polega na projektowaniu przestrzeni rekreacyjnych wewnątrz budynków.

Frachise Expo 2002 zakończył się w poniedziałek nadaniem tytułu „Trofeum dla Najlepszego”. Po raz szósty członkowie Kolegium Ekspertów Francuskiej Federacji Franchisodawców (FFF) wybrali wystawców wykazujących się najwyższą kreatywnością, najlepszymi pomysłami, reklamą i informacją dla odwiedzających. Nagrodę odebrała nowopowstająca sieć salonów fryzjerskich - Morhpocioffure.

Niestety, także w tym roku zabrakło wystawców z Polski. Jak dowiedzieliśmy się u rzecznika prasowego targów, było pewne zainteresowanie ze strony dwóch polskich franchisodawców, jednak rozmowy nie zostały sfinalizowane. Natomiast wielu wystawców z zachodu deklarowało zainteresowanie rynkiem środkowo - europejskim, a w szczególności Polską. Wśród nich m.in. wspomniana już Lollipops, Saint Preux (piekarnie), Histoire de senteurs (wyr. dekoracyjne), Fruits et Passions (kosmetyki), Petit Paton (obuwie dziecięce) cay Clayeux (ubrania dziecięce).

Hubert Piekarz


PROFIT system

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018