22.11.2013

Sklep do wynajęcia

O tym kto może poprowadzić biznes w centrum handlowym i czym kierować się przy wyborze lokalu opowiada Andrzej Jarosz, dyrektor ds. marketingu Mayland RE.

Co pomaga w odniesieniu sukcesu przedsiębiorcom prowadzącym sklepy w galerii handlowej?
Właściciele sklepów zlokalizowanych w centrum handlowym liczą na duże zyski, które pomaga im wypracować zarządca obiektu. Dlatego dobieramy najemców reprezentujących najpopularniejsze branże, aby galeria była atrakcyjna z punktu widzenia klientów. Istotne są tu tzw. kotwice, czyli najemcy przyciągających największą liczbę klientów. W przypadku Centrum Handlowego Jantar w Słupsku są nimi odzieżowa Zara, Multikino, supermarket Intermarche.

Andrzej Jarosz, dyrektor Mayland Real Estate Fot. Mayland Real Estate

Na cenę wynajmu powierzchni wpływ mają: wielkość miasta, pozycja galerii na lokalnym rynku, powierzchnia lokalu (im mniejszy tym droższa), piętro (poziom 0 jest droższy) oraz branża działalności.
Andrzej Jarosz, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Mayland Real Estate, firmy zajmującej się komercjalizacją Centrum Handlowego Jantar w Słupsku

Czy najemcy samodzielnie mogą wybrać lokal w galerii?
Dla dobra najemców właściciel galerii decyduje o rozmieszczeniu poszczególnych sklepów. Ich prawidłowe rozmieszczenie ma na celu wygenerowanie prawidłowego przepływu klientów, które zapobiegnie powstawaniu „zimnych stref”, czyli miejsc, gdzie dociera mało klientów.

Czy każdy może wynająć powierzchnię w obiektach takich jak Centrum Handlowe Jantar w Słupsku?
Przedsiębiorcy mogą zostać najemcami lokali w centrum handlowym, jednak dobrze by było, żeby robili to we współpracy z franczyzodawcą. W tym celu organizujemy spotkania, na których lokalni biznesmeni mogą spotkać się z przedstawicielami sieci franczyzowych i poznać warunki działania pod logo znanej marki. Po wybraniu franczyzodawcy możemy przystąpić do negocjowania warunków najmu. W tej chwili poszukujemy przedsiębiorców zainteresowanych poprowadzeniem sklepu z alkoholami, ze zdrową żywnością, piekarni, herbaciarni, restauracji, sklepów odzieżowych, drogerii, sklepu meblowego i placówki finansowej.

rozmawiał (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0