27.02.2013

Wytrawny i półsłodki Sfinks

Grupa Sfinks podpisała umowę na dostawę win do restauracji Chłopskie Jadło. To nie jedyny alkohol dostępny w sieciowych lokalach.

Spółka Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, podpisała umowę z firmą Wine4you na dostawę win. W efekcie w lokalach Chłopskie Jadło pojawiła się nowa karta win. - W większości naszych restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło można zamówić zarówno piwo, wino, jak i mocny alkohol - czysty lub w formie drinka. W niektórych lokalizacjach dostępna jest jedynie oferta alkoholi nisko- i średnioprocentowych tzn. piwo i wino - mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska.

Lokal Chłopskie Jadło po liftingu

Z białych win goście restauracji Chłopskie Jadło mogą zamówić m.in. chilijskie Carmen Discovery Chardonnay. Z win czerwonych można skosztować francuskiego Chateau Bonnet wytrawnego Chianti. Firma Wine4you jest również dostawcą alkoholu do hoteli Sheraton.

- O koncesję na sprzedaż alkoholu wnioskują sami franczyzobiorcy, choć w przypadku wątpliwości spółka służy im radą. Zależy nam, aby lokale miały możliwość sprzedaży alkoholu i dlatego rozważając daną lokalizację bierzemy pod uwagę również ten aspekt - dodaje Dorota Cacek. Nawiązuje tym samym do regulacji stanowionych przez poszczególne samorządy, a dotyczących określonej odległości punktu sprzedaży alkoholu od szkół i kościołów.

Przedsiębiorcy, prowadzący, już sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim, są obowiązani do złożenia (do 31 stycznia), pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim. W przypadku takich przedsiębiorców opłatę za korzystanie z zezwolenie ustala się bowiem procentowo w zależności od wartości sprzedaży z poprzedniego roku.

W przypadku sprzedaży detalicznej przedsiębiorca rozpoczynający działalność w tym zakresie wpłaca (przed wydaniem zezwolenia) na rachunek gminy:

  • 525 zł - sprzedaż napojów alkoholowych zawierających do 4,5 proc. alkoholu i piwo;
  • 525 zł - sprzedaż napojów alkoholowych zawierających od 4,5 do 18 proc. alkoholu;
  • 2,1 tys. zł - sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 18 proc. alkoholu.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0